Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Guwahati Rajdhani Express - 22423


  ()
1 Guwahati (GHY)
07:05
0
1
0 km
2 New Bongaigaon (NBQ)
09:18
09:20
2 min
1
157 km
3 Kokrajhar (KOJ)
09:44
09:45
1 min
1
185 km
4 New Cooch Behar (NCB)
11:03
11:05
2 min
1
283 km
5 New Jalpaiguri (NJP)
12:55
13:05
10 min
1
409 km
6 Kishanganj (KNE)
14:11
14:13
2 min
1
496 km
7 Katihar Jn (KIR)
16:15
16:25
10 min
1
592 km
8 Barauni Jn (BJU)
19:00
19:20
20 min
1
772 km
9 Patna Jn (PNBE)
21:40
21:50
10 min
1
882 km
10 Mughal Sarai Jn (MGS)
01:00
01:10
10 min
2
1093 km
11 Allahabad Jn (ALD)
02:52
02:55
3 min
2
1246 km
12 Kanpur Central (CNB)
05:00
05:08
8 min
2
1440 km
13 New Delhi (NDLS)
10:10
0
2
1880 km

Train Guwahati Rajdhani Express -22423 from to passes through following stations:


Guwahati, New Bongaigaon, Kokrajhar, New Cooch Behar, New Jalpaiguri, Kishanganj, Katihar Jn, Barauni Jn, Patna Jn, Mughal Sarai Jn, Allahabad Jn, Kanpur Central, New Delhi,