Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Guwahati Rajdhani - 22424


  ()
1 New Delhi (NDLS)
14:00
0
1
0 km
2 Kanpur Central (CNB)
18:34
18:39
5 min
1
440 km
3 Allahabad Jn (ALD)
20:39
20:42
3 min
1
634 km
4 Mughal Sarai Jn (MGS)
22:45
23:00
15 min
1
787 km
5 Patna Jn (PNBE)
02:00
02:10
10 min
2
999 km
6 Barauni Jn (BJU)
04:30
04:50
20 min
2
1109 km
7 Katihar Jn (KIR)
07:40
07:50
10 min
2
1288 km
8 Kishanganj (KNE)
09:10
09:12
2 min
2
1384 km
9 New Jalpaiguri (NJP)
10:45
11:05
20 min
2
1471 km
10 New Cooch Behar (NCB)
13:05
13:07
2 min
2
1597 km
11 Kokrajhar (KOJ)
14:18
14:20
2 min
2
1695 km
12 New Bongaigaon (NBQ)
15:00
15:02
2 min
2
1723 km
13 Guwahati (GHY)
17:20
0
2
1879 km

Train Guwahati Rajdhani -22424 from to passes through following stations:


New Delhi, Kanpur Central, Allahabad Jn, Mughal Sarai Jn, Patna Jn, Barauni Jn, Katihar Jn, Kishanganj, New Jalpaiguri, New Cooch Behar, Kokrajhar, New Bongaigaon, Guwahati,