Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Vaigai Express - 12636


  ()
1 Madurai Jn (MDU)
06:30
0
1
0 km
2 Dindigul Jn (DG)
07:30
07:32
2 min
1
66 km
3 Tiruchchirapali (TPJ)
08:45
08:50
5 min
1
161 km
4 Ariyalur (ALU)
09:49
09:50
1 min
1
231 km
5 Vridhachalam Jn (VRI)
10:33
10:35
2 min
1
284 km
6 Villuparam Jn (VM)
11:30
11:40
10 min
1
338 km
7 Melmaruvattur (MLMR)
12:39
12:40
1 min
1
406 km
8 Chengalpattu (CGL)
13:08
13:10
2 min
1
441 km
9 Tambaram (TBM)
13:39
13:40
1 min
1
472 km
10 Mambalam (MBM)
13:59
14:00
1 min
1
490 km
11 Chennai Egmore (MS)
14:30
0
1
497 km

Train Vaigai Express -12636 from to passes through following stations:


Madurai Jn, Dindigul Jn, Tiruchchirapali, Ariyalur, Vridhachalam Jn, Villuparam Jn, Melmaruvattur, Chengalpattu, Tambaram, Mambalam, Chennai Egmore,