Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Uttar S Kranti - 12446


  ()
1 Udhampur (UHP)
19:05
0
1
0 km
2 Ram Nagar J K (RMJK)
19:17
19:19
2 min
1
10 km
3 Jammu Tawi (JAT)
20:25
20:40
15 min
1
54 km
4 Kathua (KTHU)
21:36
21:38
2 min
1
130 km
5 Chakki Bank (CHKB)
22:20
22:25
5 min
1
153 km
6 Jalandhar Cant (JRC)
00:05
00:10
5 min
2
266 km
7 Ludhiana Jn (LDH)
01:00
01:20
20 min
2
318 km
8 Ambala Cant Jn (UMB)
03:00
03:10
10 min
2
432 km
9 Panipat Jn (PNP)
04:24
04:26
2 min
2
540 km
10 New Delhi (NDLS)
06:10
0
2
630 km

Train Uttar S Kranti -12446 from to passes through following stations:


Udhampur, Ram Nagar J K, Jammu Tawi, Kathua, Chakki Bank, Jalandhar Cant, Ludhiana Jn, Ambala Cant Jn, Panipat Jn, New Delhi,