Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Tuticorin Express - 16732


  ()
1 Mysore Jn (MYS)
18:00
0
1
0 km
2 Shrirangapatna (S)
18:14
18:15
1 min
1
15 km
3 Pandavapura (PANP)
18:19
18:20
1 min
1
19 km
4 Mandya (MYA)
18:48
18:50
2 min
1
45 km
5 Maddur (MAD)
19:06
19:08
2 min
1
64 km
6 Channapatna (CPT)
19:29
19:30
1 min
1
83 km
7 Ramanagaram (RMGM)
19:44
19:45
1 min
1
94 km
8 Kengeri (KGI)
20:19
20:20
1 min
1
126 km
9 Bangalore Cy Jn (SBC)
21:05
21:20
15 min
1
139 km
10 Bangalore Cant (BNC)
21:30
21:33
3 min
1
143 km
11 KARAMELARAM (CRLM)
21:55
21:56
1 min
1
163 km
12 Hosur (HSRA)
22:28
22:30
2 min
1
198 km
13 Palakkodu (PCV)
23:39
23:40
1 min
1
269 km
14 Dharmapuri (DPJ)
23:56
23:58
2 min
1
290 km
15 Salem Jn (SA)
02:00
02:05
5 min
2
357 km
16 Erode Jn (ED)
03:15
03:25
10 min
2
419 km
17 Kodumudi (KMD)
03:53
03:55
2 min
2
457 km
18 Pugalur (PGR)
04:09
04:10
1 min
2
470 km
19 Karur (KRR)
04:42
04:45
3 min
2
485 km
20 Dindigul Jn (DG)
06:00
06:05
5 min
2
558 km
21 Kodaikanal Road (KQN)
06:23
06:25
2 min
2
584 km
22 Sholavandan (SDN)
06:41
06:42
1 min
2
603 km
23 Madurai Jn (MDU)
07:20
07:25
5 min
2
624 km
24 Tiruparankndrm (TDN)
07:34
07:35
1 min
2
631 km
25 Tirumangalam (TMQ)
07:44
07:45
1 min
2
642 km
26 Virudunagar Jn (VPT)
08:08
08:10
2 min
2
668 km
27 Satur (SRT)
08:34
08:35
1 min
2
694 km
28 Kovilpatti (CVP)
08:54
08:55
1 min
2
716 km
29 Kadambur (KDU)
09:18
09:20
2 min
2
738 km
30 Maniyachchi Jn (MEJ)
09:35
09:40
5 min
2
752 km
31 Kailasapuram (KLPM)
09:51
09:52
1 min
2
764 km
32 Milavittan (MVN)
10:03
10:04
1 min
2
776 km
33 Tuti Melur (TME)
10:10
10:11
1 min
2
782 km
34 Tuticorin (TN)
10:45
0
2
783 km

Train Tuticorin Express -16732 from to passes through following stations:


Mysore Jn, Shrirangapatna, Pandavapura, Mandya, Maddur, Channapatna, Ramanagaram, Kengeri, Bangalore Cy Jn, Bangalore Cant, KARAMELARAM, Hosur, Palakkodu, Dharmapuri, Salem Jn, Erode Jn, Kodumudi, Pugalur, Karur, Dindigul Jn, Kodaikanal Road, Sholavandan, Madurai Jn, Tiruparankndrm, Tirumangalam, Virudunagar Jn, Satur, Kovilpatti, Kadambur, Maniyachchi Jn, Kailasapuram, Milavittan, Tuti Melur, Tuticorin,