Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Triveni Express - 14370


  ()
1 Bareilly (BE)
12:00
0
1
0 km
2 Shahjehanpur (SPN)
13:00
13:05
5 min
1
71 km
3 Hardoi (HRI)
13:54
13:56
2 min
1
134 km
4 Udila (SAN)
14:43
14:45
2 min
1
187 km
5 Lucknow (LKO)
16:00
16:15
15 min
1
236 km
6 Nigohan (NHN)
16:55
16:57
2 min
1
271 km
7 Bachhrawan (BCN)
17:07
17:09
2 min
1
283 km
8 Harchandpur (HCP)
17:23
17:25
2 min
1
299 km
9 Rae Bareli Jn (RBL)
17:44
17:49
5 min
1
313 km
10 Lachhmanpur (LMN)
18:09
18:11
2 min
1
334 km
11 Unchahar Jn (UCR)
18:26
18:28
2 min
1
351 km
12 Pwn Klaknder Rd (PQN)
18:39
18:41
2 min
1
362 km
13 Garhi Manikpur (GRMR)
18:49
18:51
2 min
1
369 km
14 Kunda Harnamgnj (KHNM)
19:03
19:05
2 min
1
381 km
15 Lalgopalganj (LGO)
19:28
19:30
2 min
1
395 km
16 Phaphamau Jn (PFM)
20:14
20:16
2 min
1
423 km
17 Prayag (PRG)
20:33
20:35
2 min
1
430 km
18 Allahabad Jn (ALD)
20:55
21:25
30 min
1
436 km
19 Naini (NYN)
21:38
21:40
2 min
1
444 km
20 Meja Road (MJA)
22:03
22:05
2 min
1
475 km
21 Manda Road (MNF)
22:36
22:38
2 min
1
491 km
22 Vindhyachal (BDL)
23:28
23:30
2 min
1
519 km
23 Mirzapur (MZP)
23:45
23:50
5 min
1
526 km
24 Chunar (CAR)
00:40
00:45
5 min
2
557 km
25 Saktesgarh (SKGH)
01:30
01:32
2 min
2
578 km
26 Lusa (LUSA)
02:18
02:20
2 min
2
599 km
27 Roberts Ganj (RBGJ)
03:13
03:15
2 min
2
633 km
28 Churk (CUK)
03:41
03:43
2 min
2
638 km
29 Agori Khas (AGY)
04:28
04:30
2 min
2
650 km
30 Chopan (CPU)
05:35
05:45
10 min
2
660 km
31 Obra Dam (OBR)
05:59
06:01
2 min
2
672 km
32 Mirchadhori (MCQ)
06:34
06:36
2 min
2
701 km
33 Karaila Road Jn (KRLR)
06:48
06:50
2 min
2
709 km
34 Singrauli (SGRL)
07:15
0
2
723 km

Train Triveni Express -14370 from to passes through following stations:


Bareilly, Shahjehanpur, Hardoi, Udila, Lucknow, Nigohan, Bachhrawan, Harchandpur, Rae Bareli Jn, Lachhmanpur, Unchahar Jn, Pwn Klaknder Rd, Garhi Manikpur, Kunda Harnamgnj, Lalgopalganj, Phaphamau Jn, Prayag, Allahabad Jn, Naini, Meja Road, Manda Road, Vindhyachal, Mirzapur, Chunar, Saktesgarh, Lusa, Roberts Ganj, Churk, Agori Khas, Chopan, Obra Dam, Mirchadhori, Karaila Road Jn, Singrauli,