Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Tatanagar Bangalore Express - 12889


  ()
1 Tatanagar Jn (TATA)
18:35
0
1
0 km
2 Chakradharpur (CKP)
19:33
19:35
2 min
1
63 km
3 Rourkela (ROU)
21:00
21:05
5 min
1
164 km
4 Jharsuguda Jn (JSG)
22:35
22:40
5 min
1
265 km
5 Sambalpur (SBP)
23:30
23:40
10 min
1
314 km
6 Bargarh Road (BRGA)
00:34
00:35
1 min
2
356 km
7 Balangir (BLGR)
01:35
01:40
5 min
2
432 km
8 Titlagarh (TIG)
03:00
03:10
10 min
2
495 km
9 Kesinga (KSNG)
03:24
03:25
1 min
2
508 km
10 Rayagada (RGDA)
06:15
06:25
10 min
2
635 km
11 Parvatipuram Tn (PVPT)
07:01
07:02
1 min
2
680 km
12 Vizianagram Jn (VZM)
08:25
08:40
15 min
2
759 km
13 Duvvada (DVD)
10:32
10:33
1 min
2
828 km
14 Rajamundry (RJY)
12:55
12:57
2 min
2
1012 km
15 Vijayawada Jn (BZA)
15:30
15:45
15 min
2
1161 km
16 Ongole (OGL)
17:34
17:35
1 min
2
1299 km
17 Nellore (NLR)
18:53
18:54
1 min
2
1415 km
18 Gudur Jn (GDR)
20:13
20:15
2 min
2
1454 km
19 Renigunta Jn (RU)
21:30
21:40
10 min
2
1537 km
20 Tirupati (TPTY)
22:00
22:05
5 min
2
1547 km
21 Katpadi Jn (KPD)
00:30
00:35
5 min
3
1651 km
22 Yesvantpur Jn (YPR)
05:00
0
3
1891 km

Train Tatanagar Bangalore Express -12889 from to passes through following stations:


Tatanagar Jn, Chakradharpur, Rourkela, Jharsuguda Jn, Sambalpur, Bargarh Road, Balangir, Titlagarh, Kesinga, Rayagada, Parvatipuram Tn, Vizianagram Jn, Duvvada, Rajamundry, Vijayawada Jn, Ongole, Nellore, Gudur Jn, Renigunta Jn, Tirupati, Katpadi Jn, Yesvantpur Jn,