Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Surat Passenger - 114


  ()
1 Bhusaval Jn (BSL)
18:25
0
1
0 km
2 Bhadli (BDI)
18:38
18:40
2 min
1
13 km
3 Jalgaon Jn (JL)
19:03
19:05
2 min
1
25 km
4 Paldhi (PLD)
19:18
19:20
2 min
1
36 km
5 Chavalkhede (CHLK)
19:33
19:35
2 min
1
48 km
6 Dharangaon (DXG)
19:48
19:50
2 min
1
55 km
7 Bhone (BHNE)
19:58
20:00
2 min
1
62 km
8 Takarkhede (TKHE)
20:08
20:10
2 min
1
69 km
9 Amalner (AN)
20:30
20:33
3 min
1
80 km
10 Bhortex (BRTK)
20:45
20:47
2 min
1
88 km
11 Padse (PDP)
20:55
20:57
2 min
1
96 km
12 Betavad (BEW)
21:04
21:06
2 min
1
101 km
13 Nardana (NDN)
21:15
21:17
2 min
1
108 km
14 Hol (HOL)
21:24
21:26
2 min
1
114 km
15 Sindkheda (SNK)
21:37
21:39
2 min
1
121 km
16 Sonshelu (SNSL)
21:48
21:50
2 min
1
127 km
17 Dondaicha (DDE)
22:08
22:10
2 min
1
141 km
18 Ranala (RNL)
22:23
22:25
2 min
1
153 km
19 Tisi (TISI)
22:36
22:38
2 min
1
162 km
20 Nandurbar (NDB)
23:25
23:40
15 min
1
175 km
21 Khandbaara (KBH)
00:09
00:11
2 min
2
198 km
22 Chinchpada (CPD)
00:41
00:43
2 min
2
216 km
23 Navapur (NWU)
01:00
01:02
2 min
2
233 km
24 Ukai Songadh (USD)
01:54
01:56
2 min
2
256 km
25 Vyara (VYA)
02:17
02:19
2 min
2
275 km
26 Madhi (MID)
02:33
02:35
2 min
2
290 km
27 Bardoli (BIY)
02:53
02:55
2 min
2
305 km
28 Chalthan (CHM)
03:13
03:15
2 min
2
320 km
29 Udhna Jn (UDN)
03:40
03:42
2 min
2
332 km
30 Surat (ST)
04:10
0
2
336 km

Train Surat Passenger -114 from Bhusaval Jn to Surat passes through following stations:


Bhusaval Jn, Bhadli, Jalgaon Jn, Paldhi, Chavalkhede, Dharangaon, Bhone, Takarkhede, Amalner, Bhortex, Padse, Betavad, Nardana, Hol, Sindkheda, Sonshelu, Dondaicha, Ranala, Tisi, Nandurbar, Khandbaara, Chinchpada, Navapur, Ukai Songadh, Vyara, Madhi, Bardoli, Chalthan, Udhna Jn, Surat,