Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

South Bihar Express - 13287


  ()
1 Durg (DURG)
07:05
0
1
0 km
2 Bhilai Pwr Hs (BPHB)
07:15
07:16
1 min
1
10 km
3 Raipur Jn (R)
07:45
07:55
10 min
1
37 km
4 Tilda (TLD)
08:26
08:27
1 min
1
75 km
5 Bhatapara (BYT)
08:49
08:50
1 min
1
101 km
6 Bilaspur Jn (BSP)
09:45
09:55
10 min
1
147 km
7 Akaltara (AKT)
10:19
10:21
2 min
1
174 km
8 Champa (CPH)
10:45
10:50
5 min
1
200 km
9 Sakti (SKT)
11:10
11:11
1 min
1
231 km
10 Kharsia (KHS)
11:26
11:27
1 min
1
246 km
11 Raigarh (RIG)
11:59
12:00
1 min
1
280 km
12 Brajrajnagar (BRJN)
12:44
12:45
1 min
1
340 km
13 Jharsuguda Jn (JSG)
13:35
13:40
5 min
1
353 km
14 Bamra (BMB)
14:08
14:09
1 min
1
390 km
15 Raj Gangpur (GP)
14:37
14:38
1 min
1
424 km
16 Rourkela (ROU)
15:10
15:30
20 min
1
454 km
17 Bondamunda (BNDM)
15:37
15:38
1 min
1
462 km
18 Manoharpur (MOU)
16:05
16:06
1 min
1
494 km
19 Goilkera (GOL)
16:33
16:34
1 min
1
522 km
20 Sonua (SWR)
16:47
16:48
1 min
1
535 km
21 Chakradharpur (CKP)
17:15
17:20
5 min
1
555 km
22 Rajkharsawan Jn (RKSN)
17:35
17:36
1 min
1
576 km
23 Sini Jn (SINI)
17:51
17:52
1 min
1
591 km
24 Tatanagar Jn (TATA)
18:35
19:15
40 min
1
618 km
25 Adityapur (ADTP)
19:28
19:29
1 min
1
622 km
26 Kandra (KND)
19:54
19:55
1 min
1
640 km
27 Chandil Jn (CNI)
20:23
20:25
2 min
1
654 km
28 Barabhum (BBM)
20:44
20:45
1 min
1
676 km
29 Purulia Jn (PRR)
21:15
21:20
5 min
1
708 km
30 Anara (ANR)
21:47
21:48
1 min
1
734 km
31 Adra Jn (ADRA)
22:20
22:40
20 min
1
747 km
32 Burnpur (BURN)
23:29
23:30
1 min
1
784 km
33 Asansol Jn (ASN)
00:20
00:45
25 min
2
789 km
34 Chittaranjan (CRJ)
01:09
01:10
1 min
2
814 km
35 Jamtara (JMT)
01:24
01:25
1 min
2
828 km
36 Madhupur Jn (MDP)
01:59
02:03
4 min
2
870 km
37 Jasidih Jn (JSME)
02:28
02:33
5 min
2
899 km
38 Jhajha (JAJ)
03:22
03:27
5 min
2
943 km
39 Jamui (JMU)
03:47
03:48
1 min
2
969 km
40 Kiul Jn (KIUL)
04:12
04:17
5 min
2
997 km
41 Luckeesarai Jn (LKR)
04:24
04:25
1 min
2
998 km
42 Barhiya (BRYA)
04:39
04:40
1 min
2
1013 km
43 Hathidah Jn (HTZ)
04:50
04:51
1 min
2
1024 km
44 Mokameh Jn (MKA)
05:01
05:03
2 min
2
1031 km
45 Barh (BARH)
05:21
05:22
1 min
2
1057 km
46 Athmal Gola (ATL)
05:31
05:32
1 min
2
1066 km
47 Bakhtiyarpur Jn (BKP)
05:44
05:46
2 min
2
1075 km
48 Khusropur (KOO)
05:57
05:58
1 min
2
1090 km
49 Fatwa (FUT)
06:07
06:08
1 min
2
1098 km
50 Patna Saheb (PNC)
06:19
06:20
1 min
2
1110 km
51 Rjndr Ngr Bihar (RJPB)
06:51
06:53
2 min
2
1118 km
52 Patna Jn (PNBE)
07:05
07:20
15 min
2
1120 km
53 Danapur (DNR)
07:55
0
2
1130 km

Train South Bihar Express -13287 from to passes through following stations:


Durg, Bhilai Pwr Hs, Raipur Jn, Tilda, Bhatapara, Bilaspur Jn, Akaltara, Champa, Sakti, Kharsia, Raigarh, Brajrajnagar, Jharsuguda Jn, Bamra, Raj Gangpur, Rourkela, Bondamunda, Manoharpur, Goilkera, Sonua, Chakradharpur, Rajkharsawan Jn, Sini Jn, Tatanagar Jn, Adityapur, Kandra, Chandil Jn, Barabhum, Purulia Jn, Anara, Adra Jn, Burnpur, Asansol Jn, Chittaranjan, Jamtara, Madhupur Jn, Jasidih Jn, Jhajha, Jamui, Kiul Jn, Luckeesarai Jn, Barhiya, Hathidah Jn, Mokameh Jn, Barh, Athmal Gola, Bakhtiyarpur Jn, Khusropur, Fatwa, Patna Saheb, Rjndr Ngr Bihar, Patna Jn, Danapur,