Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Singrauli Ghdlink Express - 23347


  ()
1 Singrauli (SGRL)
15:10
0
1
0 km
2 Obra Dam (OBR)
16:17
16:18
1 min
1
51 km
3 Chopan (CPU)
16:40
17:00
20 min
1
64 km
4 Renukut (RNQ)
17:39
17:40
1 min
1
106 km
5 Duddhinagar (DXN)
18:09
18:10
1 min
1
127 km
6 Wyndhamganj (WDM)
18:53
18:54
1 min
1
150 km
7 Nagar Untari (NUQ)
19:08
19:09
1 min
1
161 km
8 Ramna (RMF)
19:24
19:25
1 min
1
173 km
9 Meralgram (MQX)
19:38
19:39
1 min
1
184 km
10 Garhwa (GHQ)
19:52
19:53
1 min
1
195 km
11 Garwa Road (GHD)
20:24
22:00
1 hrs 36 min
1
206 km
12 Untare Road (URD)
22:17
22:18
1 min
1
222 km
13 Muhammadganj (MDJ)
22:32
22:33
1 min
1
234 km
14 Haidarnagar (HDN)
22:45
22:46
1 min
1
245 km
15 Japla (JPL)
22:54
22:55
1 min
1
252 km
16 Nabenagar Road (NBG)
23:12
23:13
1 min
1
268 km
17 Ankorah Akorha (ANH)
23:26
23:27
1 min
1
282 km
18 Son Nagar (SEB)
23:42
23:43
1 min
1
298 km
19 Dehri On Sone (DOS)
23:54
00:30
36 min
2
304 km
20 Anugraha N Road (AUBR)
00:51
00:52
1 min
2
321 km
21 Jakhim (JHN)
01:08
01:09
1 min
2
341 km
22 Rafiganj (RFJ)
01:20
01:21
1 min
2
352 km
23 Guraru (GRRU)
01:34
01:35
1 min
2
368 km
24 Gaya Jn (GAYA)
02:08
02:18
10 min
2
389 km
25 BELA (BELA)
02:36
02:37
1 min
2
409 km
26 Makhdumpur Gaya (MDE)
02:50
02:51
1 min
2
420 km
27 Jehanabad (JHD)
03:07
03:08
1 min
2
436 km
28 Taregna (TEA)
03:27
03:28
1 min
2
451 km
29 Punpun (PPN)
03:46
03:48
2 min
2
468 km
30 Patna Jn (PNBE)
04:40
0
2
481 km

Train Singrauli Ghdlink Express -23347 from to passes through following stations:


Singrauli, Obra Dam, Chopan, Renukut, Duddhinagar, Wyndhamganj, Nagar Untari, Ramna, Meralgram, Garhwa, Garwa Road, Untare Road, Muhammadganj, Haidarnagar, Japla, Nabenagar Road, Ankorah Akorha, Son Nagar, Dehri On Sone, Anugraha N Road, Jakhim, Rafiganj, Guraru, Gaya Jn, BELA, Makhdumpur Gaya, Jehanabad, Taregna, Punpun, Patna Jn,