Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Shaheed Express - 4674


  ()
1 Amritsar Jn (ASR)
12:00
0
1
0 km
2 Beas (BEAS)
12:28
12:30
2 min
1
43 km
3 Jalandhar City (JUC)
13:10
13:15
5 min
1
79 km
4 Jalandhar Cant (JRC)
13:23
13:25
2 min
1
84 km
5 Phagwara Jn (PGW)
13:37
13:39
2 min
1
100 km
6 Phillaur Jn (PHR)
13:57
13:59
2 min
1
123 km
7 Ludhiana Jn (LDH)
14:25
14:35
10 min
1
136 km
8 Doraha (DOA)
15:01
15:03
2 min
1
158 km
9 Khanna (KNN)
15:19
15:21
2 min
1
178 km
10 Govindgarh (GVG)
15:30
15:32
2 min
1
187 km
11 Sirhind Jn (SIR)
15:43
15:45
2 min
1
196 km
12 Rajpura Jn (RPJ)
16:02
16:04
2 min
1
222 km
13 Ambala City (UBC)
16:32
16:34
2 min
1
242 km
14 Ambala Cant Jn (UMB)
17:00
17:10
10 min
1
250 km
15 Kurukshetra Jn (KKDE)
17:47
17:49
2 min
1
291 km
16 Karnal (KUN)
18:16
18:18
2 min
1
324 km
17 Panipat Jn (PNP)
18:49
18:51
2 min
1
359 km
18 Sonipat (SNP)
19:25
19:27
2 min
1
404 km
19 Subzi Mandi (SZM)
20:13
20:15
2 min
1
444 km
20 Delhi (DLI)
20:40
21:15
35 min
1
447 km
21 Ghaziabad (GZB)
21:53
21:55
2 min
1
467 km
22 Hapur (HPU)
22:35
22:37
2 min
1
504 km
23 Amroha (AMRO)
23:33
23:35
2 min
1
577 km
24 Moradabad (MB)
00:25
00:40
15 min
2
608 km
25 Rampur (RMU)
01:08
01:10
2 min
2
635 km
26 Bareilly (BE)
02:15
02:20
5 min
2
698 km
27 Shahjehanpur (SPN)
03:30
03:32
2 min
2
769 km
28 Lucknow (LKO)
06:10
06:40
30 min
2
933 km
29 Barabanki Jn (BBK)
07:18
07:20
2 min
2
962 km
30 Gonda Jn (GD)
09:00
09:10
10 min
2
1050 km
31 Mankapur Jn (MUR)
09:35
09:37
2 min
2
1078 km
32 Babhnan (BV)
09:58
10:00
2 min
2
1109 km
33 Basti (BST)
10:30
10:35
5 min
2
1139 km
34 Khalilabad (KLD)
10:58
11:00
2 min
2
1169 km
35 Gorakhpur Jn (GKP)
12:05
12:25
20 min
2
1204 km
36 Deoria Sadar (DEOS)
13:08
13:10
2 min
2
1253 km
37 Bhatni Jn (BTT)
13:46
13:51
5 min
2
1274 km
38 Bhatpar Rani (BHTR)
14:02
14:04
2 min
2
1287 km
39 Mairwa (MW)
14:22
14:24
2 min
2
1302 km
40 Siwan Jn (SV)
15:00
15:05
5 min
2
1323 km
41 Chhapra (CPR)
16:40
17:00
20 min
2
1384 km
42 Sonpur Jn (SEE)
18:05
18:15
10 min
2
1437 km
43 Hajipur Jn (HJP)
18:23
18:25
2 min
2
1443 km
44 Muzaffarpur Jn (MFP)
19:25
19:35
10 min
2
1497 km
45 Samastipur Jn (SPJ)
21:00
21:25
25 min
2
1548 km
46 Haiaghat (HYT)
21:45
21:47
2 min
2
1570 km
47 Laheria Sarai (LSI)
22:21
22:26
5 min
2
1581 km
48 Darbhanga Jn (DBG)
22:45
22:55
10 min
2
1586 km
49 KAKARGHATTI (KKHT)
23:03
23:05
2 min
2
1593 km
50 TARSARAI (TRS)
23:13
23:15
2 min
2
1599 km
51 Sakri Jn (SKI)
23:30
23:35
5 min
3
1605 km
52 PANDAUL (PDW)
23:47
23:49
2 min
3
1613 km
53 Madhubani (MBI)
00:08
00:10
2 min
3
1622 km
54 Rajanagar (RJA)
00:43
00:45
2 min
3
1632 km
55 KHAJAULI (KJI)
01:13
01:15
2 min
3
1641 km
56 Jaynagar (JYG)
02:00
0
3
1654 km

Train Shaheed Express -4674 from Amritsar Jn to Jaynagar passes through following stations:


Amritsar Jn, Beas, Jalandhar City, Jalandhar Cant, Phagwara Jn, Phillaur Jn, Ludhiana Jn, Doraha, Khanna, Govindgarh, Sirhind Jn, Rajpura Jn, Ambala City, Ambala Cant Jn, Kurukshetra Jn, Karnal, Panipat Jn, Sonipat, Subzi Mandi, Delhi, Ghaziabad, Hapur, Amroha, Moradabad, Rampur, Bareilly, Shahjehanpur, Lucknow, Barabanki Jn, Gonda Jn, Mankapur Jn, Babhnan, Basti, Khalilabad, Gorakhpur Jn, Deoria Sadar, Bhatni Jn, Bhatpar Rani, Mairwa, Siwan Jn, Chhapra, Sonpur Jn, Hajipur Jn, Muzaffarpur Jn, Samastipur Jn, Haiaghat, Laheria Sarai, Darbhanga Jn, KAKARGHATTI, TARSARAI, Sakri Jn, PANDAUL, Madhubani, Rajanagar, KHAJAULI, Jaynagar,