Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Secunderabad Sainagar Shirdi Express - 17002


  ()
1 Secunderabad Jn (SC)
16:40
0
1
0 km
2 Begampet (BMT)
17:06
17:08
2 min
1
5 km
3 Lingampalli (LPI)
17:34
17:35
1 min
1
23 km
4 Shankarpalli (SKP)
17:54
17:55
1 min
1
44 km
5 Vikarabad Jn (VKB)
18:20
18:25
5 min
1
72 km
6 Zahirabad (ZB)
19:29
19:30
1 min
1
132 km
7 Bidar (BIDR)
20:10
20:15
5 min
1
163 km
8 Bhalki (BHLK)
20:51
20:52
1 min
1
200 km
9 Udgir (UDGR)
21:38
21:39
1 min
1
244 km
10 Latur Road (LTRR)
22:10
22:11
1 min
1
277 km
11 Parli Vaijnath (PRLI)
00:05
00:15
10 min
2
340 km
12 Gangakher (GNH)
00:39
00:40
1 min
2
369 km
13 Parbhani Jn (PBN)
01:20
01:30
10 min
2
403 km
14 Manwath Road (MVO)
01:54
01:55
1 min
2
431 km
15 Selu (SELU)
02:09
02:10
1 min
2
446 km
16 Partur (PTU)
02:44
02:45
1 min
2
473 km
17 Jalna (J)
03:25
03:27
2 min
2
518 km
18 Aurangabad (AWB)
04:35
04:40
5 min
2
581 km
19 Lasur (LSR)
05:20
05:21
1 min
2
614 km
20 Rotegaon (RGO)
05:55
05:56
1 min
2
642 km
21 Nagarsol (NSL)
06:25
06:30
5 min
2
669 km
22 Manmad Jn (MMR)
07:30
07:35
5 min
2
694 km
23 Kopargaon (KPG)
08:23
08:25
2 min
2
736 km
24 Puntamba (PB)
08:45
08:47
2 min
2
760 km
25 Sainagar Shirdi (SNSI)
09:15
0
2
776 km

Train Secunderabad Sainagar Shirdi Express -17002 from to passes through following stations:


Secunderabad Jn, Begampet, Lingampalli, Shankarpalli, Vikarabad Jn, Zahirabad, Bidar, Bhalki, Udgir, Latur Road, Parli Vaijnath, Gangakher, Parbhani Jn, Manwath Road, Selu, Partur, Jalna, Aurangabad, Lasur, Rotegaon, Nagarsol, Manmad Jn, Kopargaon, Puntamba, Sainagar Shirdi,