Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Sawantwadi Dadar Special - 01014


  ()
1 Sawantwadi Road (SWV)
18:10
0
1
0 km
2 Kudal (KUDL)
18:30
18:32
2 min
1
30 km
3 Sindhudurg (SNDD)
18:44
18:46
2 min
1
44 km
4 Kankavali (KKW)
19:02
19:04
2 min
1
69 km
5 Nandgaon Road (NAN)
19:20
19:22
2 min
1
91 km
6 Vaibhavwadi Rd (VBW)
19:34
19:36
2 min
1
112 km
7 Rajapur Road (RAJP)
19:52
19:54
2 min
1
136 km
8 Vilavade (VID)
20:18
20:20
2 min
1
159 km
9 Adavali (ADVI)
20:40
20:42
2 min
1
181 km
10 Ratnagiri (RN)
21:45
21:50
5 min
1
225 km
11 Sangmeshwar (SGR)
22:24
22:26
2 min
1
272 km
12 Aravali Road (AVRD)
22:40
22:42
2 min
1
291 km
13 Savarda (SVX)
22:55
22:57
2 min
1
305 km
14 Chiplun (CHI)
23:15
23:17
2 min
1
331 km
15 Khed (KHED)
23:50
23:52
2 min
1
372 km
16 Veer (VEER)
02:00
02:02
2 min
2
444 km
17 Mangaon (MNI)
02:15
02:17
2 min
2
468 km
18 Roha (ROHA)
03:18
03:23
5 min
2
510 km
19 Panvel (PNVL)
04:45
04:55
10 min
2
587 km
20 Thane (TNA)
05:52
05:55
3 min
2
622 km
21 Dadar (DR)
06:30
0
2
646 km

Train Sawantwadi Dadar Special -01014 from to passes through following stations:


Sawantwadi Road, Kudal, Sindhudurg, Kankavali, Nandgaon Road, Vaibhavwadi Rd, Rajapur Road, Vilavade, Adavali, Ratnagiri, Sangmeshwar, Aravali Road, Savarda, Chiplun, Khed, Veer, Mangaon, Roha, Panvel, Thane, Dadar,