Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Sainagar Shirdi Secunderabad Express - 17001


  ()
1 Sainagar Shirdi (SNSI)
17:10
0
1
0 km
2 Puntamba (PB)
17:26
17:28
2 min
1
17 km
3 Kopargaon (KPG)
17:53
17:55
2 min
1
41 km
4 Manmad Jn (MMR)
18:50
19:00
10 min
1
83 km
5 Nagarsol (NSL)
19:25
19:30
5 min
1
107 km
6 Rotegaon (RGO)
19:47
19:49
2 min
1
135 km
7 Lasur (LSR)
20:10
20:12
2 min
1
163 km
8 Aurangabad (AWB)
20:40
20:45
5 min
1
196 km
9 Jalna (J)
21:43
21:45
2 min
1
259 km
10 Partur (PTU)
22:19
22:21
2 min
1
304 km
11 Selu (SELU)
22:35
22:37
2 min
1
331 km
12 Manwath Road (MVO)
22:57
22:59
2 min
1
346 km
13 Parbhani Jn (PBN)
23:45
23:55
10 min
1
374 km
14 Gangakher (GNH)
00:28
00:30
2 min
2
408 km
15 Parli Vaijnath (PRLI)
01:45
01:55
10 min
2
437 km
16 Latur Road (LTRR)
03:12
03:13
1 min
2
500 km
17 Udgir (UDGR)
03:49
03:51
2 min
2
533 km
18 Bhalki (BHLK)
04:37
04:39
2 min
2
576 km
19 Bidar (BIDR)
05:08
05:10
2 min
2
614 km
20 Zahirabad (ZB)
05:53
05:55
2 min
2
645 km
21 Vikarabad Jn (VKB)
07:20
07:30
10 min
2
705 km
22 Shankarpalli (SKP)
07:59
08:01
2 min
2
733 km
23 Lingampalli (LPI)
08:23
08:25
2 min
2
754 km
24 Begampet (BMT)
08:45
08:47
2 min
2
772 km
25 Secunderabad Jn (SC)
09:20
0
2
776 km

Train Sainagar Shirdi Secunderabad Express -17001 from to passes through following stations:


Sainagar Shirdi, Puntamba, Kopargaon, Manmad Jn, Nagarsol, Rotegaon, Lasur, Aurangabad, Jalna, Partur, Selu, Manwath Road, Parbhani Jn, Gangakher, Parli Vaijnath, Latur Road, Udgir, Bhalki, Bidar, Zahirabad, Vikarabad Jn, Shankarpalli, Lingampalli, Begampet, Secunderabad Jn,