Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ranikhet Express - 15013


  ()
1 Delhi (DLI)
22:40
0
1
0 km
2 Sahibabad (SBB)
22:58
23:00
2 min
1
14 km
3 Ghaziabad (GZB)
23:22
23:24
2 min
1
20 km
4 Hapur (HPU)
00:02
00:04
2 min
2
57 km
5 Moradabad (MB)
01:55
02:10
15 min
2
161 km
6 Rampur (RMU)
02:45
02:50
5 min
2
189 km
7 BILASPUR ROAD (BLQR)
03:11
03:13
2 min
2
216 km
8 Rudrapur City (RUPC)
03:27
03:29
2 min
2
234 km
9 Haldi Road (HLDD)
03:49
03:51
2 min
2
248 km
10 Lal Kuan (LKU)
04:10
04:15
5 min
2
255 km
11 Haldwani (HDW)
04:50
04:52
2 min
2
271 km
12 Kathgodam (KGM)
05:20
0
2
278 km

Train Ranikhet Express -15013 from to passes through following stations:


Delhi, Sahibabad, Ghaziabad, Hapur, Moradabad, Rampur, BILASPUR ROAD, Rudrapur City, Haldi Road, Lal Kuan, Haldwani, Kathgodam,