Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Rajkot Express - 16614


  ()
1 Coimbatore Jn (CBE)
23:45
0
1
0 km
2 Tiruppur (TUP)
00:25
00:30
5 min
2
51 km
3 Erode Jn (ED)
01:25
01:30
5 min
2
101 km
4 Salem Jn (SA)
02:25
02:30
5 min
2
164 km
5 Tirupattur Jn (TPT)
04:19
04:20
1 min
2
276 km
6 Bangarapet (BWT)
06:10
06:20
10 min
2
362 km
7 Krishnarajapurm (KJM)
07:15
07:20
5 min
2
418 km
8 Hindupur (HUP)
09:49
09:50
1 min
2
517 km
9 Dharmavaram Jn (DMM)
11:40
11:45
5 min
2
596 km
10 Anantapur (ATP)
12:19
12:20
1 min
2
629 km
11 Gooty (GY)
13:19
13:20
1 min
2
686 km
12 Guntakal Jn (GTL)
14:00
14:10
10 min
2
715 km
13 Adoni (AD)
14:49
14:50
1 min
2
766 km
14 Raichur (RC)
15:59
16:00
1 min
2
836 km
15 Wadi (WADI)
18:40
18:45
5 min
2
943 km
16 Gulbarga (GR)
19:29
19:30
1 min
2
980 km
17 Solapur Jn (SUR)
21:15
21:25
10 min
2
1093 km
18 Daund Jn (DD)
00:25
00:30
5 min
3
1281 km
19 Pune Jn (PUNE)
02:00
02:05
5 min
3
1356 km
20 Lonavala (LNL)
03:14
03:15
1 min
3
1420 km
21 Karjat (KJT)
03:59
04:00
1 min
3
1448 km
22 Kalyan Jn (KYN)
04:45
04:50
5 min
3
1494 km
23 Bhiwandi Road (BIRD)
05:19
05:20
1 min
3
1519 km
24 Vasai Road (BSR)
06:10
06:15
5 min
3
1547 km
25 Valsad (BL)
08:39
08:40
1 min
3
1693 km
26 Surat (ST)
10:05
10:15
10 min
3
1762 km
27 Ankleshwar Jn (AKV)
10:58
10:59
1 min
3
1811 km
28 Vadodara Jn (BRC)
12:10
12:20
10 min
3
1890 km
29 Anand Jn (ANND)
12:55
12:56
1 min
3
1926 km
30 Maninagar (MAN)
14:03
14:04
1 min
3
1987 km
31 Ahmedabad Jn (ADI)
14:45
15:10
25 min
3
1990 km
32 Viramgam Jn (VG)
16:19
16:20
1 min
3
2056 km
33 Surendranagar (SUNR)
17:45
17:46
1 min
3
2121 km
34 Rajkot Jn (RJT)
20:05
0
3
2237 km

Train Rajkot Express -16614 from to passes through following stations:


Coimbatore Jn, Tiruppur, Erode Jn, Salem Jn, Tirupattur Jn, Bangarapet, Krishnarajapurm, Hindupur, Dharmavaram Jn, Anantapur, Gooty, Guntakal Jn, Adoni, Raichur, Wadi, Gulbarga, Solapur Jn, Daund Jn, Pune Jn, Lonavala, Karjat, Kalyan Jn, Bhiwandi Road, Vasai Road, Valsad, Surat, Ankleshwar Jn, Vadodara Jn, Anand Jn, Maninagar, Ahmedabad Jn, Viramgam Jn, Surendranagar, Rajkot Jn,