Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Pearl City Express - 12694


  ()
1 Tuticorin (TN)
19:45
0
1
0 km
2 Milavittan (MVN)
19:53
19:54
1 min
1
8 km
3 Maniyachchi Jn (MEJ)
20:19
20:20
1 min
1
32 km
4 Kadambur (KDU)
20:34
20:35
1 min
1
46 km
5 Kovilpatti (CVP)
20:54
20:55
1 min
1
68 km
6 Satur (SRT)
21:14
21:15
1 min
1
89 km
7 Virudunagar Jn (VPT)
21:38
21:40
2 min
1
116 km
8 Tirumangalam (TMQ)
21:59
22:00
1 min
1
142 km
9 Madurai Jn (MDU)
22:35
22:40
5 min
1
159 km
10 Kodaikanal Road (KQN)
23:14
23:15
1 min
1
200 km
11 Dindigul Jn (DG)
23:50
23:55
5 min
1
225 km
12 Tiruchchirapali (TPJ)
01:20
01:30
10 min
2
320 km
13 Ariyalur (ALU)
02:29
02:30
1 min
2
389 km
14 Vridhachalam Jn (VRI)
03:18
03:20
2 min
2
443 km
15 Villuparam Jn (VM)
04:25
04:30
5 min
2
497 km
16 Tindivanam (TMV)
05:14
05:15
1 min
2
534 km
17 Melmaruvattur (MLMR)
05:44
05:45
1 min
2
565 km
18 Madurantakam (MMK)
05:54
05:55
1 min
2
575 km
19 Chengalpattu (CGL)
06:23
06:25
2 min
2
600 km
20 Tambaram (TBM)
06:54
06:55
1 min
2
631 km
21 Mambalam (MBM)
07:14
07:15
1 min
2
649 km
22 Chennai Egmore (MS)
07:40
0
2
656 km

Train Pearl City Express -12694 from to passes through following stations:


Tuticorin, Milavittan, Maniyachchi Jn, Kadambur, Kovilpatti, Satur, Virudunagar Jn, Tirumangalam, Madurai Jn, Kodaikanal Road, Dindigul Jn, Tiruchchirapali, Ariyalur, Vridhachalam Jn, Villuparam Jn, Tindivanam, Melmaruvattur, Madurantakam, Chengalpattu, Tambaram, Mambalam, Chennai Egmore,