Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Okha Express - 16338


  ()
1 Eranakulam Jn (ERS)
19:50
0
1
0 km
2 Alwaye (AWY)
20:20
20:25
5 min
1
20 km
3 Trichur (TCR)
21:20
21:25
5 min
1
75 km
4 Shoranur Jn (SRR)
22:15
22:25
10 min
1
107 km
5 Pattambi (PTB)
22:39
22:40
1 min
1
119 km
6 Kuttippuram (KTU)
22:59
23:00
1 min
1
137 km
7 Tirur (TIR)
23:19
23:20
1 min
1
152 km
8 Parpanangadi (PGI)
23:39
23:40
1 min
1
168 km
9 Ferok (FK)
23:54
23:55
1 min
1
184 km
10 Calicut (CLT)
00:25
00:30
5 min
2
193 km
11 Quilandi (QLD)
00:54
00:55
1 min
2
218 km
12 Badagara (BDJ)
01:14
01:15
1 min
2
240 km
13 Tellicherry (TLY)
01:39
01:40
1 min
2
262 km
14 Cannanore (CAN)
02:10
02:15
5 min
2
283 km
15 Kannapuram (KPQ)
02:29
02:30
1 min
2
297 km
16 Payyanur (PAY)
02:49
02:50
1 min
2
316 km
17 Kasaragod (KGQ)
03:54
03:55
1 min
2
368 km
18 MAJN (MAJN)
04:55
05:05
10 min
2
419 km
19 Surathkal (SL)
05:40
05:41
1 min
2
442 km
20 Udupi (UD)
06:21
06:22
1 min
2
501 km
21 Kundapura (KUDA)
06:49
06:50
1 min
2
545 km
22 Byndoor (BYNR)
07:15
07:16
1 min
2
592 km
23 Bhatkal (BTJL)
07:34
07:35
1 min
2
614 km
24 Honnavar (HNA)
08:15
08:16
1 min
2
672 km
25 Karwar (KAWR)
09:29
09:30
1 min
2
768 km
26 Madgaon (MAO)
10:45
10:55
10 min
2
850 km
27 Thivim (THVM)
11:45
11:46
1 min
2
914 km
28 Kankavali (KKW)
13:01
13:02
1 min
2
1028 km
29 Ratnagiri (RN)
15:50
15:55
5 min
2
1184 km
30 Mangaon (MNI)
18:41
18:42
1 min
2
1427 km
31 Panvel (PNVL)
21:20
21:25
5 min
2
1547 km
32 Bhiwandi Road (BIRD)
22:09
22:10
1 min
2
1587 km
33 Vasai Road (BSR)
22:45
22:50
5 min
2
1614 km
34 Valsad (BL)
01:21
01:22
1 min
3
1760 km
35 Navsari (NVS)
02:08
02:09
1 min
3
1799 km
36 Surat (ST)
02:42
02:52
10 min
3
1829 km
37 Ankleshwar Jn (AKV)
03:31
03:32
1 min
3
1878 km
38 Vadodara Jn (BRC)
04:42
04:52
10 min
3
1958 km
39 Anand Jn (ANND)
05:25
05:26
1 min
3
1994 km
40 Maninagar (MAN)
06:27
06:28
1 min
3
2054 km
41 Ahmedabad Jn (ADI)
06:45
07:05
20 min
3
2058 km
42 Viramgam Jn (VG)
08:13
08:14
1 min
3
2123 km
43 Surendranagar (SUNR)
09:48
09:49
1 min
3
2188 km
44 Rajkot Jn (RJT)
12:10
12:17
7 min
3
2304 km
45 Hapa (HAPA)
13:49
13:50
1 min
3
2380 km
46 Jamnagar (JAM)
14:04
14:05
1 min
3
2389 km
47 Khambhaliya (KMBL)
15:12
15:13
1 min
3
2443 km
48 Dwarka (DWK)
16:38
16:39
1 min
3
2528 km
49 Okha (OKHA)
17:25
0
3
2557 km

Train Okha Express -16338 from to passes through following stations:


Eranakulam Jn, Alwaye, Trichur, Shoranur Jn, Pattambi, Kuttippuram, Tirur, Parpanangadi, Ferok, Calicut, Quilandi, Badagara, Tellicherry, Cannanore, Kannapuram, Payyanur, Kasaragod, MAJN, Surathkal, Udupi, Kundapura, Byndoor, Bhatkal, Honnavar, Karwar, Madgaon, Thivim, Kankavali, Ratnagiri, Mangaon, Panvel, Bhiwandi Road, Vasai Road, Valsad, Navsari, Surat, Ankleshwar Jn, Vadodara Jn, Anand Jn, Maninagar, Ahmedabad Jn, Viramgam Jn, Surendranagar, Rajkot Jn, Hapa, Jamnagar, Khambhaliya, Dwarka, Okha,