Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Neelachal Express - 12875


  ()
1 Puri (PURI)
10:55
0
1
0 km
2 Sakhi Gopal (SIL)
11:12
11:13
1 min
1
17 km
3 Khurda Road Jn (KUR)
11:55
12:00
5 min
1
44 km
4 Bhubaneswar (BBS)
12:25
12:30
5 min
1
63 km
5 Cuttack (CTC)
13:05
13:10
5 min
1
91 km
6 Jajpur K Road (JJKR)
13:59
14:00
1 min
1
163 km
7 Bhadrakh (BHC)
14:43
14:45
2 min
1
206 km
8 Balasore (BLS)
15:28
15:33
5 min
1
268 km
9 Jaleswar (JER)
16:06
16:07
1 min
1
316 km
10 Kharagpur Jn (KGP)
17:10
17:35
25 min
1
387 km
11 Ghatsila (GTS)
18:52
18:53
1 min
1
484 km
12 Tatanagar Jn (TATA)
19:45
19:55
10 min
1
521 km
13 Muri (MURI)
22:18
22:20
2 min
1
625 km
14 Bokaro Stl City (BKSC)
23:20
23:30
10 min
1
677 km
15 Chandrapura (CRP)
23:59
00:01
2 min
2
692 km
16 Gomoh Jn (GMO)
00:20
00:30
10 min
2
709 km
17 Parasnath (PNME)
00:43
00:44
1 min
2
727 km
18 Koderma (KQR)
01:35
01:36
1 min
2
803 km
19 Gaya Jn (GAYA)
03:10
03:15
5 min
2
879 km
20 Rafiganj (RFJ)
03:45
03:46
1 min
2
916 km
21 Anugraha N Road (AUBR)
04:08
04:09
1 min
2
947 km
22 Dehri On Sone (DOS)
04:26
04:28
2 min
2
964 km
23 Sasaram (SSM)
04:43
04:44
1 min
2
982 km
24 Bhabua Road (BBU)
05:16
05:17
1 min
2
1029 km
25 Mughal Sarai Jn (MGS)
06:30
06:50
20 min
2
1082 km
26 Kashi (KEI)
07:12
07:13
1 min
2
1093 km
27 Varanasi Jn (BSB)
07:28
07:38
10 min
2
1098 km
28 Bhadohi (BOY)
08:14
08:15
1 min
2
1143 km
29 Partapgarh Jn (PBH)
09:28
09:33
5 min
2
1227 km
30 Amethi (AME)
10:03
10:04
1 min
2
1262 km
31 Gauriganj (GNG)
10:18
10:19
1 min
2
1275 km
32 Rae Bareli Jn (RBL)
11:02
11:07
5 min
2
1322 km
33 Lucknow (LKO)
13:15
13:50
35 min
2
1400 km
34 Unnao Jn (ON)
14:43
14:44
1 min
2
1454 km
35 Kanpur Central (CNB)
15:20
15:25
5 min
2
1471 km
36 Etawah (ETW)
16:54
16:55
1 min
2
1609 km
37 Firozabad (FZD)
17:44
17:45
1 min
2
1684 km
38 MXK (MXK)
18:53
18:54
1 min
2
1765 km
39 Aligarh Jn (ALJN)
19:15
19:17
2 min
2
1779 km
40 Ghaziabad (GZB)
20:57
20:59
2 min
2
1885 km
41 New Delhi (NDLS)
21:40
0
2
1910 km

Train Neelachal Express -12875 from to passes through following stations:


Puri, Sakhi Gopal, Khurda Road Jn, Bhubaneswar, Cuttack, Jajpur K Road, Bhadrakh, Balasore, Jaleswar, Kharagpur Jn, Ghatsila, Tatanagar Jn, Muri, Bokaro Stl City, Chandrapura, Gomoh Jn, Parasnath, Koderma, Gaya Jn, Rafiganj, Anugraha N Road, Dehri On Sone, Sasaram, Bhabua Road, Mughal Sarai Jn, Kashi, Varanasi Jn, Bhadohi, Partapgarh Jn, Amethi, Gauriganj, Rae Bareli Jn, Lucknow, Unnao Jn, Kanpur Central, Etawah, Firozabad, MXK, Aligarh Jn, Ghaziabad, New Delhi,