Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Muri Express - 18102


  ()
1 Jammu Tawi (JAT)
14:30
0
1
0 km
2 Samba (SMBX)
15:01
15:03
2 min
1
33 km
3 Hira Nagar (HRNR)
15:17
15:19
2 min
1
48 km
4 Kathua (KTHU)
15:44
15:46
2 min
1
77 km
5 Pathankot (PTK)
16:25
16:45
20 min
1
100 km
6 Dina Nagar (DNN)
17:23
17:25
2 min
1
124 km
7 Gurdaspur (GSP)
17:39
17:41
2 min
1
136 km
8 Dhariwal (DHW)
17:53
17:55
2 min
1
149 km
9 Batala Jn (BAT)
18:15
18:17
2 min
1
168 km
10 Amritsar Jn (ASR)
19:10
19:35
25 min
1
207 km
11 Jandiala (JNL)
19:50
19:52
2 min
1
226 km
12 Beas (BEAS)
20:10
20:12
2 min
1
249 km
13 Jalandhar City (JUC)
20:50
20:58
8 min
1
286 km
14 Jalandhar Cant (JRC)
21:06
21:08
2 min
1
290 km
15 Phagwara Jn (PGW)
21:20
21:22
2 min
1
307 km
16 Phillaur Jn (PHR)
21:40
21:42
2 min
1
329 km
17 Ludhiana Jn (LDH)
22:10
22:20
10 min
1
342 km
18 Rajpura Jn (RPJ)
23:38
23:40
2 min
1
428 km
19 Ambala City (UBC)
00:08
00:10
2 min
2
449 km
20 Ambala Cant Jn (UMB)
00:30
00:40
10 min
2
456 km
21 Shahbad Marknda (SHDM)
00:59
01:01
2 min
2
476 km
22 Kurukshetra Jn (KKDE)
01:24
01:26
2 min
2
498 km
23 Karnal (KUN)
01:53
01:55
2 min
2
531 km
24 Panipat Jn (PNP)
02:25
02:27
2 min
2
565 km
25 Sonipat (SNP)
03:17
03:19
2 min
2
610 km
26 Subzi Mandi (SZM)
04:08
04:10
2 min
2
650 km
27 Delhi (DLI)
04:35
04:55
20 min
2
653 km
28 Ghaziabad (GZB)
05:35
05:37
2 min
2
673 km
29 Chola (CHL)
06:16
06:18
2 min
2
721 km
30 Khurja Jn (KRJ)
06:35
06:38
3 min
2
736 km
31 Aligarh Jn (ALJN)
07:10
07:15
5 min
2
779 km
32 Hathras Jn (HRS)
07:38
07:43
5 min
2
809 km
33 Jalesar Road (JLS)
07:58
08:00
2 min
2
829 km
34 Tundla Jn (TDL)
08:35
08:40
5 min
2
857 km
35 Firozabad (FZD)
08:57
09:02
5 min
2
873 km
36 Shikohabad Jn (SKB)
09:17
09:19
2 min
2
893 km
37 Etawah (ETW)
10:00
10:05
5 min
2
949 km
38 Bharthana (BNT)
10:18
10:20
2 min
2
969 km
39 Phaphund (PHD)
10:46
10:48
2 min
2
1005 km
40 Jhinjhak (JJK)
11:04
11:06
2 min
2
1025 km
41 Rura (RURA)
11:21
11:23
2 min
2
1044 km
42 Panki (PNK)
12:10
12:12
2 min
2
1077 km
43 Kanpur Central (CNB)
12:40
12:50
10 min
2
1087 km
44 Fatehpur (FTP)
13:48
13:50
2 min
2
1164 km
45 Allahabad Jn (ALD)
15:30
16:02
32 min
2
1281 km
46 Meja Road (MJA)
16:36
16:38
2 min
2
1319 km
47 Vindhyachal (BDL)
17:20
17:22
2 min
2
1363 km
48 Mirzapur (MZP)
17:35
17:40
5 min
2
1371 km
49 Chunar (CAR)
18:10
18:15
5 min
2
1402 km
50 Roberts Ganj (RBGJ)
20:01
20:03
2 min
2
1478 km
51 Churk (CUK)
20:24
20:26
2 min
2
1483 km
52 Chopan (CPU)
21:50
22:00
10 min
2
1505 km
53 Renukut (RNQ)
22:51
22:53
2 min
2
1546 km
54 Duddhinagar (DXN)
23:17
23:19
2 min
2
1568 km
55 Wyndhamganj (WDM)
23:42
23:44
2 min
2
1590 km
56 Nagar Untari (NUQ)
00:08
00:10
2 min
3
1602 km
57 Garhwa (GHQ)
00:56
00:58
2 min
3
1636 km
58 Garwa Road (GHD)
01:10
01:15
5 min
3
1646 km
59 Daltonganj (DTO)
01:51
01:56
5 min
3
1679 km
60 Barwadih Jn (BRWD)
02:20
02:25
5 min
3
1706 km
61 Latehar (LTHR)
02:58
03:00
2 min
3
1747 km
62 Tori (TORI)
03:28
03:30
2 min
3
1780 km
63 Khalari (KLRE)
03:56
03:58
2 min
3
1808 km
64 Patratu (PTRU)
04:28
04:30
2 min
3
1844 km
65 Barka Kana (BRKA)
05:40
06:10
30 min
3
1864 km
66 Ramgarh Cant (RMT)
06:22
06:25
3 min
3
1869 km
67 Muri (MURI)
07:40
08:20
40 min
3
1922 km
68 Tatisilwai (TIS)
09:13
09:15
2 min
3
1973 km
69 Namkon (NKM)
09:21
09:23
2 min
3
1980 km
70 Ranchi (RNC)
09:35
09:45
10 min
3
1984 km
71 Hatia (HTE)
10:05
0
3
1991 km

Train Muri Express -18102 from to passes through following stations:


Jammu Tawi, Samba, Hira Nagar, Kathua, Pathankot, Dina Nagar, Gurdaspur, Dhariwal, Batala Jn, Amritsar Jn, Jandiala, Beas, Jalandhar City, Jalandhar Cant, Phagwara Jn, Phillaur Jn, Ludhiana Jn, Rajpura Jn, Ambala City, Ambala Cant Jn, Shahbad Marknda, Kurukshetra Jn, Karnal, Panipat Jn, Sonipat, Subzi Mandi, Delhi, Ghaziabad, Chola, Khurja Jn, Aligarh Jn, Hathras Jn, Jalesar Road, Tundla Jn, Firozabad, Shikohabad Jn, Etawah, Bharthana, Phaphund, Jhinjhak, Rura, Panki, Kanpur Central, Fatehpur, Allahabad Jn, Meja Road, Vindhyachal, Mirzapur, Chunar, Roberts Ganj, Churk, Chopan, Renukut, Duddhinagar, Wyndhamganj, Nagar Untari, Garhwa, Garwa Road, Daltonganj, Barwadih Jn, Latehar, Tori, Khalari, Patratu, Barka Kana, Ramgarh Cant, Muri, Tatisilwai, Namkon, Ranchi, Hatia,