Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Mumbai Madgaon Special - 0105A


  ()
1 Mumbai Cst (CSTM)
23:55
0
1
0 km
2 Dadar (DR)
00:10
00:15
5 min
2
9 km
3 Thane (TNA)
00:45
01:00
15 min
2
34 km
4 Panvel (PNVL)
01:45
01:55
10 min
2
69 km
5 Roha (ROHA)
03:50
04:00
10 min
2
146 km
6 Mangaon (MNI)
04:23
04:25
2 min
2
188 km
7 Veer (VEER)
04:40
04:42
2 min
2
212 km
8 Khed (KHED)
05:33
05:35
2 min
2
284 km
9 Chiplun (CHI)
06:05
06:07
2 min
2
325 km
10 Savarda (SVX)
06:26
06:28
2 min
2
351 km
11 Aravali Road (AVRD)
06:40
06:42
2 min
2
365 km
12 Sangmeshwar (SGR)
06:58
07:00
2 min
2
384 km
13 Ratnagiri (RN)
07:55
08:00
5 min
2
431 km
14 Adavali (ADVI)
08:32
08:34
2 min
2
475 km
15 Vilavade (VID)
08:52
08:54
2 min
2
497 km
16 Rajapur Road (RAJP)
09:14
09:16
2 min
2
520 km
17 Vaibhavwadi Rd (VBW)
09:36
09:38
2 min
2
543 km
18 Nandgaon Road (NAN)
09:56
09:58
2 min
2
565 km
19 Kankavali (KKW)
10:16
10:18
2 min
2
587 km
20 Sindhudurg (SNDD)
10:38
10:40
2 min
2
612 km
21 Kudal (KUDL)
11:05
11:07
2 min
2
626 km
22 Sawantwadi Road (SWV)
11:27
11:29
2 min
2
655 km
23 Madure (MADR)
11:41
11:43
2 min
2
666 km
24 Pernem (PERN)
11:55
11:57
2 min
2
686 km
25 Thivim (THVM)
12:10
12:12
2 min
2
701 km
26 Karmali (KRMI)
12:33
12:35
2 min
2
725 km
27 Madgaon (MAO)
14:10
0
2
765 km

Train Mumbai Madgaon Special -0105A from Mumbai Cst to Madgaon passes through following stations:


Mumbai Cst, Dadar, Thane, Panvel, Roha, Mangaon, Veer, Khed, Chiplun, Savarda, Aravali Road, Sangmeshwar, Ratnagiri, Adavali, Vilavade, Rajapur Road, Vaibhavwadi Rd, Nandgaon Road, Kankavali, Sindhudurg, Kudal, Sawantwadi Road, Madure, Pernem, Thivim, Karmali, Madgaon,