Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Marudhar Expres - 14863


  ()
1 Varanasi Jn (BSB)
18:15
0
1
0 km
2 Babatpur (BTP)
18:33
18:35
2 min
1
19 km
3 Jaunpur City (JOP)
19:12
19:14
2 min
1
58 km
4 Sultanpur (SLN)
20:53
20:58
5 min
1
144 km
5 Nihalgarh (NHH)
21:33
21:35
2 min
1
194 km
6 Lucknow (LKO)
00:05
00:30
25 min
2
284 km
7 Unnao Jn (ON)
01:17
01:19
2 min
2
338 km
8 Kanpur Central (CNB)
01:55
02:00
5 min
2
355 km
9 Etawah (ETW)
03:28
03:30
2 min
2
493 km
10 Shikohabad Jn (SKB)
04:08
04:10
2 min
2
548 km
11 Tundla Jn (TDL)
05:05
05:10
5 min
2
585 km
12 Agra Fort (AF)
05:55
06:15
20 min
2
607 km
13 Idgah Agra Jn (IDH)
06:21
06:23
2 min
2
609 km
14 Achhnera Jn (AH)
06:46
06:48
2 min
2
634 km
15 Bharatpur Jn (BTE)
07:23
07:25
2 min
2
661 km
16 Nadbai (NBI)
07:46
07:48
2 min
2
690 km
17 Kheril (KL)
08:03
08:05
2 min
2
706 km
18 Mandawar M Rd (MURD)
08:38
08:40
2 min
2
726 km
19 Bandikui Jn (BKI)
09:25
09:30
5 min
2
758 km
20 Dausa (DO)
09:57
09:59
2 min
2
787 km
21 Gandhinagar Jpr (GADJ)
10:47
10:49
2 min
2
843 km
22 Jaipur (JP)
11:20
11:40
20 min
2
848 km
23 Phulera Jn (FL)
12:45
12:50
5 min
2
903 km
24 Sambhar Lake (SBR)
12:59
13:01
2 min
2
911 km
25 Nawa City (NAC)
13:36
13:38
2 min
2
938 km
26 Kuchaman City (KMNC)
13:56
13:58
2 min
2
954 km
27 Makrana Jn (MKN)
14:14
14:16
2 min
2
968 km
28 Degana Jn (DNA)
14:53
14:55
2 min
2
1012 km
29 Merta Road Jn (MTD)
15:34
15:39
5 min
2
1057 km
30 Gotan (GOTN)
16:07
16:09
2 min
2
1077 km
31 Jodhpur Jn (JU)
17:40
0
2
1161 km

Train Marudhar Expres -14863 from to passes through following stations:


Varanasi Jn, Babatpur, Jaunpur City, Sultanpur, Nihalgarh, Lucknow, Unnao Jn, Kanpur Central, Etawah, Shikohabad Jn, Tundla Jn, Agra Fort, Idgah Agra Jn, Achhnera Jn, Bharatpur Jn, Nadbai, Kheril, Mandawar M Rd, Bandikui Jn, Dausa, Gandhinagar Jpr, Jaipur, Phulera Jn, Sambhar Lake, Nawa City, Kuchaman City, Makrana Jn, Degana Jn, Merta Road Jn, Gotan, Jodhpur Jn,