Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Konark Express - 11020


  ()
1 Bhubaneswar (BBS)
15:20
0
1
0 km
2 Khurda Road Jn (KUR)
15:50
15:55
5 min
1
19 km
3 Balugan (BALU)
16:44
16:45
1 min
1
90 km
4 Chatrapur (CAP)
17:27
17:28
1 min
1
145 km
5 Berhampur (BAM)
17:50
17:55
5 min
1
166 km
6 Ichchpuram (IPM)
18:16
18:17
1 min
1
190 km
7 Sompeta (SPT)
18:31
18:32
1 min
1
208 km
8 Palasa (PSA)
19:15
19:17
2 min
1
240 km
9 Srikakulam Road (CHE)
20:10
20:12
2 min
1
313 km
10 Vizianagram Jn (VZM)
21:10
21:15
5 min
1
382 km
11 Vishakapatnam (VSKP)
22:25
22:45
20 min
1
443 km
12 Anakapalle (AKP)
23:32
23:33
1 min
1
477 km
13 Tuni (TUNI)
00:16
00:17
1 min
2
540 km
14 Samalkot Jn (SLO)
00:55
00:56
1 min
2
594 km
15 Rajamundry (RJY)
01:48
01:50
2 min
2
644 km
16 Nidadavolu Jn (NDD)
02:14
02:15
1 min
2
666 km
17 Tadepalligudem (TDD)
02:32
02:33
1 min
2
686 km
18 Eluru (EE)
03:06
03:07
1 min
2
734 km
19 Vijayawada Jn (BZA)
05:00
05:20
20 min
2
793 km
20 Madhira (MDR)
06:02
06:03
1 min
2
850 km
21 Khammam (KMT)
06:33
06:35
2 min
2
895 km
22 Warangal (WL)
08:08
08:10
2 min
2
1002 km
23 Kazipet Jn (KZJ)
08:38
08:40
2 min
2
1012 km
24 Secunderabad Jn (SC)
11:35
11:45
10 min
2
1144 km
25 Begampet (BMT)
11:55
11:57
2 min
2
1148 km
26 Tandur (TDU)
13:39
13:40
1 min
2
1257 km
27 Wadi (WADI)
16:05
16:10
5 min
2
1327 km
28 Gulbarga (GR)
16:54
16:55
1 min
2
1364 km
29 Solapur Jn (SUR)
18:45
18:55
10 min
2
1477 km
30 Daund Jn (DD)
22:10
22:20
10 min
2
1665 km
31 Pune Jn (PUNE)
23:45
23:50
5 min
2
1740 km
32 Lonavala (LNL)
00:54
00:55
1 min
3
1804 km
33 Karjat (KJT)
01:44
01:45
1 min
3
1832 km
34 Kalyan Jn (KYN)
02:39
02:40
1 min
3
1879 km
35 Thane (TNA)
02:59
03:00
1 min
3
1899 km
36 Dadar (DR)
03:24
03:25
1 min
3
1923 km
37 Mumbai Cst (CSTM)
03:55
0
3
1932 km

Train Konark Express -11020 from to passes through following stations:


Bhubaneswar, Khurda Road Jn, Balugan, Chatrapur, Berhampur, Ichchpuram, Sompeta, Palasa, Srikakulam Road, Vizianagram Jn, Vishakapatnam, Anakapalle, Tuni, Samalkot Jn, Rajamundry, Nidadavolu Jn, Tadepalligudem, Eluru, Vijayawada Jn, Madhira, Khammam, Warangal, Kazipet Jn, Secunderabad Jn, Begampet, Tandur, Wadi, Gulbarga, Solapur Jn, Daund Jn, Pune Jn, Lonavala, Karjat, Kalyan Jn, Thane, Dadar, Mumbai Cst,