Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Kochuveli Garib Rath - 12201


  ()
1 Lokmanyatilak T (LTT)
16:55
0
1
0 km
2 Thane (TNA)
17:18
17:20
2 min
1
18 km
3 Panvel (PNVL)
18:05
18:10
5 min
1
52 km
4 Ratnagiri (RN)
23:00
23:05
5 min
1
415 km
5 Sawantwadi Road (SWV)
01:04
01:06
2 min
2
639 km
6 Karmali (KRMI)
01:44
01:46
2 min
2
709 km
7 Madgaon (MAO)
02:25
02:35
10 min
2
749 km
8 Karwar (KAWR)
03:21
03:23
2 min
2
831 km
9 Ankola (ANKL)
03:52
03:54
2 min
2
870 km
10 Bijoor (BIJR)
05:22
05:24
2 min
2
1015 km
11 Udupi (UD)
06:14
06:16
2 min
2
1098 km
12 MAJN (MAJN)
08:00
08:10
10 min
2
1179 km
13 Kasaragod (KGQ)
09:03
09:05
2 min
2
1231 km
14 Cannanore (CAN)
10:20
10:25
5 min
2
1316 km
15 Calicut (CLT)
11:50
11:55
5 min
2
1406 km
16 Tirur (TIR)
12:39
12:40
1 min
2
1447 km
17 Shoranur Jn (SRR)
13:40
13:45
5 min
2
1492 km
18 Trichur (TCR)
14:15
14:20
5 min
2
1524 km
19 Ernakulam Town (ERN)
15:50
15:55
5 min
2
1596 km
20 Kottayam (KTYM)
16:50
16:55
5 min
2
1658 km
21 Chengannur (CNGR)
17:33
17:35
2 min
2
1693 km
22 Quilon Jn (QLN)
18:45
18:50
5 min
2
1754 km
23 Kochuveli (KCVL)
20:30
0
2
1812 km

Train Kochuveli Garib Rath -12201 from to passes through following stations:


Lokmanyatilak T, Thane, Panvel, Ratnagiri, Sawantwadi Road, Karmali, Madgaon, Karwar, Ankola, Bijoor, Udupi, MAJN, Kasaragod, Cannanore, Calicut, Tirur, Shoranur Jn, Trichur, Ernakulam Town, Kottayam, Chengannur, Quilon Jn, Kochuveli,