Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Kathgodam Garib Rath - 12208


  ()
1 Jammu Tawi (JAT)
23:45
0
1
0 km
2 Kathua (KTHU)
00:41
00:43
2 min
2
77 km
3 Chakki Bank (CHKB)
01:25
01:30
5 min
2
100 km
4 Jalandhar Cant (JRC)
03:10
03:15
5 min
2
213 km
5 Ludhiana Jn (LDH)
04:10
04:20
10 min
2
265 km
6 Ambala Cant Jn (UMB)
06:15
06:25
10 min
2
378 km
7 Jagadhri (JUD)
07:23
07:25
2 min
2
429 km
8 Saharanpur (SRE)
08:20
08:30
10 min
2
460 km
9 Laksar Jn (LRJ)
09:28
09:33
5 min
2
513 km
10 Moradabad (MB)
11:35
11:45
10 min
2
652 km
11 Rampur (RMU)
12:20
12:25
5 min
2
680 km
12 Rudrapur City (RUPC)
12:58
13:00
2 min
2
725 km
13 Lal Kuan (LKU)
13:31
13:33
2 min
2
746 km
14 Haldwani (HDW)
14:10
14:12
2 min
2
762 km
15 Kathgodam (KGM)
14:35
0
2
769 km

Train Kathgodam Garib Rath -12208 from to passes through following stations:


Jammu Tawi, Kathua, Chakki Bank, Jalandhar Cant, Ludhiana Jn, Ambala Cant Jn, Jagadhri, Saharanpur, Laksar Jn, Moradabad, Rampur, Rudrapur City, Lal Kuan, Haldwani, Kathgodam,