Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Karnataka Express - 12628


  ()
1 New Delhi (NDLS)
21:15
0
1
0 km
2 Mathura Jn (MTJ)
23:08
23:10
2 min
1
141 km
3 Agra Cantt (AGC)
00:02
00:05
3 min
2
195 km
4 Gwalior (GWL)
01:31
01:34
3 min
2
313 km
5 Jhansi Jn (JHS)
02:54
03:06
12 min
2
410 km
6 Bina Jn (BINA)
05:05
05:07
2 min
2
563 km
7 Bhopal Jn (BPL)
06:55
07:00
5 min
2
701 km
8 Itarsi Jn (ET)
08:35
08:40
5 min
2
793 km
9 Khandwa (KNW)
11:10
11:15
5 min
2
976 km
10 Burhanpur (BAU)
12:08
12:10
2 min
2
1045 km
11 Bhusaval Jn (BSL)
13:00
13:05
5 min
2
1100 km
12 Jalgaon Jn (JL)
13:33
13:35
2 min
2
1124 km
13 Manmad Jn (MMR)
15:50
15:55
5 min
2
1284 km
14 Kopargaon (KPG)
16:43
16:45
2 min
2
1326 km
15 Belapur (BAP)
17:23
17:25
2 min
2
1370 km
16 Ahmadnagar (ANG)
18:27
18:30
3 min
2
1437 km
17 Daund Jn (DD)
20:10
20:20
10 min
2
1520 km
18 Kurduvadi (KWV)
22:08
22:10
2 min
2
1630 km
19 Solapur Jn (SUR)
00:01
00:10
9 min
3
1708 km
20 Gulbarga (GR)
01:58
02:00
2 min
3
1821 km
21 Wadi (WADI)
02:55
03:00
5 min
3
1858 km
22 Raichur (RC)
04:18
04:20
2 min
3
1965 km
23 Manthralayam Rd (MALM)
05:00
05:02
2 min
3
1994 km
24 Adoni (AD)
05:38
05:40
2 min
3
2035 km
25 Guntakal Jn (GTL)
06:40
06:55
15 min
3
2086 km
26 Gooty (GY)
07:23
07:25
2 min
3
2115 km
27 Anantapur (ATP)
08:18
08:20
2 min
3
2172 km
28 Dharmavaram Jn (DMM)
09:30
09:35
5 min
3
2205 km
29 Sai P Nilayam (SSPN)
10:05
10:10
5 min
3
2238 km
30 Hindupur (HUP)
11:03
11:05
2 min
3
2296 km
31 Yelhanka Jn (YNK)
12:13
12:15
2 min
3
2379 km
32 Bangalore Cant (BNC)
13:08
13:10
2 min
3
2402 km
33 Bangalore Cy Jn (SBC)
13:40
0
3
2406 km

Train Karnataka Express -12628 from to passes through following stations:


New Delhi, Mathura Jn, Agra Cantt, Gwalior, Jhansi Jn, Bina Jn, Bhopal Jn, Itarsi Jn, Khandwa, Burhanpur, Bhusaval Jn, Jalgaon Jn, Manmad Jn, Kopargaon, Belapur, Ahmadnagar, Daund Jn, Kurduvadi, Solapur Jn, Gulbarga, Wadi, Raichur, Manthralayam Rd, Adoni, Guntakal Jn, Gooty, Anantapur, Dharmavaram Jn, Sai P Nilayam, Hindupur, Yelhanka Jn, Bangalore Cant, Bangalore Cy Jn,