Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Jammu Tawi Express - 13151


  ()
1 KOLKATA (KOAA)
11:45
0
1
0 km
2 Dakhineswar (DAKE)
12:04
12:05
1 min
1
11 km
3 Kamarkundu (KQU)
12:41
12:42
1 min
1
37 km
4 Barddhaman Jn (BWN)
13:30
13:40
10 min
1
99 km
5 Panagarh (PAN)
14:21
14:22
1 min
1
147 km
6 Durgapur (DGR)
14:38
14:40
2 min
1
162 km
7 Andal Jn (UDL)
14:55
14:57
2 min
1
178 km
8 Raniganj (RNG)
15:07
15:08
1 min
1
186 km
9 Asansol Jn (ASN)
15:35
15:40
5 min
1
204 km
10 Kulti (ULT)
15:55
15:56
1 min
1
218 km
11 Barakar (BRR)
16:02
16:03
1 min
1
221 km
12 Kumardubi (KMME)
16:09
16:10
1 min
1
224 km
13 Dhanbad Jn (DHN)
16:50
16:57
7 min
1
263 km
14 Gomoh Jn (GMO)
17:22
17:32
10 min
1
292 km
15 Parasnath (PNME)
17:48
17:49
1 min
1
310 km
16 Hazaribagh Rd (HZD)
18:32
18:33
1 min
1
337 km
17 Parsabad (PSB)
18:53
18:54
1 min
1
359 km
18 Koderma (KQR)
19:15
19:16
1 min
1
385 km
19 Gujhandi (GJD)
19:27
19:28
1 min
1
395 km
20 Gurpa (GAP)
19:55
19:56
1 min
1
417 km
21 Paharpur (PRP)
20:08
20:09
1 min
1
429 km
22 Tankuppa (TKN)
20:23
20:24
1 min
1
442 km
23 Gaya Jn (GAYA)
21:05
21:15
10 min
1
461 km
24 Guraru (GRRU)
21:35
21:36
1 min
1
483 km
25 Rafiganj (RFJ)
21:50
21:51
1 min
1
499 km
26 Jakhim (JHN)
22:02
22:03
1 min
1
510 km
27 Anugraha N Road (AUBR)
22:19
22:20
1 min
1
530 km
28 Son Nagar (SEB)
22:30
22:31
1 min
1
541 km
29 Dehri On Sone (DOS)
22:42
22:44
2 min
1
547 km
30 Sasaram (SSM)
22:57
22:58
1 min
1
564 km
31 Kudra (KTQ)
23:17
23:18
1 min
1
590 km
32 Bhabua Road (BBU)
23:35
23:36
1 min
1
612 km
33 Saidraja (SYJ)
23:59
00:01
2 min
2
641 km
34 Chandauli Mjhwr (CDMR)
00:10
00:11
1 min
2
649 km
35 Mughal Sarai Jn (MGS)
01:35
01:55
20 min
2
664 km
36 Kashi (KEI)
02:17
02:18
1 min
2
676 km
37 Varanasi Jn (BSB)
02:36
02:51
15 min
2
681 km
38 JNU (JNU)
03:39
03:40
1 min
2
739 km
39 Shahganj Jn (SHG)
04:10
04:15
5 min
2
772 km
40 Malipur (MLPR)
04:36
04:37
1 min
2
797 km
41 Akbarpur (ABP)
04:57
04:59
2 min
2
816 km
42 Goshainganj (GGJ)
05:22
05:23
1 min
2
838 km
43 Ayodhya (AY)
05:53
05:54
1 min
2
870 km
44 A N Dev Nagar (ACND)
06:05
06:06
1 min
2
874 km
45 Faizabad Jn (FD)
06:20
06:25
5 min
2
877 km
46 Sohwal (SLW)
06:42
06:43
1 min
2
892 km
47 Rudauli (RDL)
07:26
07:27
1 min
2
915 km
48 Daryabad (DYD)
08:24
08:25
1 min
2
938 km
49 Safdarganj (SGJ)
08:51
08:52
1 min
2
958 km
50 Barabanki Jn (BBK)
09:17
09:18
1 min
2
976 km
51 Lucknow (LKO)
10:25
10:40
15 min
2
1005 km
52 Malihabad (MLD)
11:12
11:13
1 min
2
1029 km
53 Udila (SAN)
11:35
11:36
1 min
2
1053 km
54 Balamu Jn (BLM)
11:57
11:58
1 min
2
1073 km
55 Hardoi (HRI)
12:29
12:30
1 min
2
1106 km
56 Roza Jn (ROZA)
13:33
13:34
1 min
2
1162 km
57 Shahjehanpur (SPN)
13:50
13:55
5 min
2
1169 km
58 Tilhar (TLH)
14:12
14:13
1 min
2
1187 km
59 Pitambarpur (PMR)
14:47
14:48
1 min
2
1220 km
60 Bareilly (BE)
15:10
15:15
5 min
2
1240 km
61 Milak (MIL)
15:49
15:50
1 min
2
1280 km
62 Rampur (RMU)
16:14
16:15
1 min
2
1303 km
63 Moradabad (MB)
16:55
17:20
25 min
2
1330 km
64 Kanth (KNT)
17:49
17:50
1 min
2
1359 km
65 Seohara (SEO)
18:07
18:08
1 min
2
1376 km
66 Dhampur (DPR)
18:22
18:23
1 min
2
1390 km
67 Nagina (NGG)
18:42
18:43
1 min
2
1406 km
68 Bundki (BEK)
18:44
18:45
1 min
2
1416 km
69 Najibabad Jn (NBD)
19:05
19:10
5 min
2
1429 km
70 Muzzampur Nryn (MZM)
19:11
19:12
1 min
2
1440 km
71 Balawali (BLW)
19:30
19:31
1 min
2
1454 km
72 Laksar Jn (LRJ)
20:00
20:05
5 min
2
1470 km
73 Roorkee (RK)
20:29
20:30
1 min
2
1488 km
74 Saharanpur (SRE)
21:30
21:40
10 min
2
1523 km
75 Jagadhri (JUD)
22:07
22:08
1 min
2
1553 km
76 Ambala Cant Jn (UMB)
23:15
23:25
10 min
2
1604 km
77 Ambala City (UBC)
23:37
23:38
1 min
2
1612 km
78 Rajpura Jn (RPJ)
23:55
23:56
1 min
2
1632 km
79 Sirhind Jn (SIR)
00:24
00:26
2 min
3
1657 km
80 Khanna (KNN)
00:40
00:41
1 min
3
1675 km
81 Ludhiana Jn (LDH)
02:00
02:10
10 min
3
1718 km
82 Phillaur Jn (PHR)
02:24
02:25
1 min
3
1731 km
83 Phagwara Jn (PGW)
02:44
02:45
1 min
3
1753 km
84 Jalandhar Cant (JRC)
03:10
03:15
5 min
3
1770 km
85 Tanda Urmar (TDO)
03:49
03:50
1 min
3
1812 km
86 Dasuya (DZA)
04:07
04:08
1 min
3
1828 km
87 Mukerian (MEX)
04:27
04:28
1 min
3
1843 km
88 Chakki Bank (CHKB)
05:40
05:50
10 min
3
1883 km
89 Sujanpur (SJNP)
06:04
06:05
1 min
3
1891 km
90 Kathua (KTHU)
06:28
06:29
1 min
3
1906 km
91 Chakdayala (CKDL)
06:52
06:53
1 min
3
1931 km
92 Hira Nagar (HRNR)
06:59
07:00
1 min
3
1935 km
93 Samba (SMBX)
07:30
07:31
1 min
3
1950 km
94 Vijiypur Jammu (VJPJ)
07:45
07:46
1 min
3
1961 km
95 Jammu Tawi (JAT)
08:30
0
3
1982 km

Train Jammu Tawi Express -13151 from to passes through following stations:


KOLKATA, Dakhineswar, Kamarkundu, Barddhaman Jn, Panagarh, Durgapur, Andal Jn, Raniganj, Asansol Jn, Kulti, Barakar, Kumardubi, Dhanbad Jn, Gomoh Jn, Parasnath, Hazaribagh Rd, Parsabad, Koderma, Gujhandi, Gurpa, Paharpur, Tankuppa, Gaya Jn, Guraru, Rafiganj, Jakhim, Anugraha N Road, Son Nagar, Dehri On Sone, Sasaram, Kudra, Bhabua Road, Saidraja, Chandauli Mjhwr, Mughal Sarai Jn, Kashi, Varanasi Jn, JNU, Shahganj Jn, Malipur, Akbarpur, Goshainganj, Ayodhya, A N Dev Nagar, Faizabad Jn, Sohwal, Rudauli, Daryabad, Safdarganj, Barabanki Jn, Lucknow, Malihabad, Udila, Balamu Jn, Hardoi, Roza Jn, Shahjehanpur, Tilhar, Pitambarpur, Bareilly, Milak, Rampur, Moradabad, Kanth, Seohara, Dhampur, Nagina, Bundki, Najibabad Jn, Muzzampur Nryn, Balawali, Laksar Jn, Roorkee, Saharanpur, Jagadhri, Ambala Cant Jn, Ambala City, Rajpura Jn, Sirhind Jn, Khanna, Ludhiana Jn, Phillaur Jn, Phagwara Jn, Jalandhar Cant, Tanda Urmar, Dasuya, Mukerian, Chakki Bank, Sujanpur, Kathua, Chakdayala, Hira Nagar, Samba, Vijiypur Jammu, Jammu Tawi,