Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Intercity Express - 12482


  ()
1 Shri Ganganagar (SGNR)
05:55
0
1
0 km
2 Abohar (ABS)
06:43
06:45
2 min
1
54 km
3 Malout (MOT)
07:15
07:17
2 min
1
83 km
4 Giddarbaha (GDB)
07:40
07:42
2 min
1
99 km
5 Bhatinda Jn (BTI)
08:25
08:30
5 min
1
127 km
6 Mansa (MSZ)
09:10
09:12
2 min
1
180 km
7 Jakhal Jn (JHL)
09:55
09:58
3 min
1
225 km
8 Narwana Jn (NRW)
10:25
10:27
2 min
1
263 km
9 Jind Jn (JIND)
11:00
11:05
5 min
1
297 km
10 Rohtak Jn (ROK)
11:55
11:58
3 min
1
354 km
11 Sampla (SPZ)
12:16
12:18
2 min
1
377 km
12 Bahadurgarh (BGZ)
12:32
12:34
2 min
1
394 km
13 Shakurbasti (SSB)
13:03
13:05
2 min
1
414 km
14 Delhi (DLI)
13:40
0
1
424 km

Train Intercity Express -12482 from to passes through following stations:


Shri Ganganagar, Abohar, Malout, Giddarbaha, Bhatinda Jn, Mansa, Jakhal Jn, Narwana Jn, Jind Jn, Rohtak Jn, Sampla, Bahadurgarh, Shakurbasti, Delhi,