Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Hubli Passenger - 311


  ()
1 Bellary Jn (BAY)
14:15
0
1
0 km
2 Bellary Cant (BYC)
14:19
14:20
1 min
1
6 km
3 Kudatini (KDN)
14:32
14:33
1 min
1
20 km
4 Duroji (DAJ)
14:44
14:45
1 min
1
27 km
5 Toranagallu (TNGL)
14:54
14:55
1 min
1
33 km
6 Gadiganuru (GNR)
15:04
15:05
1 min
1
40 km
7 Papinayaknahali (PKL)
15:24
15:25
1 min
1
52 km
8 Kariganuru (KGW)
15:34
15:35
1 min
1
59 km
9 Hospet Jn (HPT)
15:55
16:00
5 min
1
66 km
10 Munirabad (MRB)
16:09
16:10
1 min
1
72 km
11 Hitnal (HTNL)
16:14
16:15
1 min
1
75 km
12 Ginigera (GIN)
16:24
16:25
1 min
1
82 km
13 Koppal (KBL)
16:39
16:40
1 min
1
94 km
14 Bhanapur (BNP)
16:54
16:55
1 min
1
106 km
15 Banni Koppa (BNA)
17:09
17:10
1 min
1
116 km
16 Sompur Road (SOQ)
17:19
17:20
1 min
1
124 km
17 Harlapur (RLP)
17:29
17:30
1 min
1
133 km
18 Kanginhal (KGX)
17:38
17:40
2 min
1
143 km
19 Gadag Jn (GDG)
18:03
18:05
2 min
1
151 km
20 Hulkoti (LKT)
18:19
18:20
1 min
1
164 km
21 Annigeri (NGR)
18:34
18:35
1 min
1
174 km
22 Sisvinhalli (SVHE)
18:49
18:50
1 min
1
186 km
23 Hebsur (HBS)
19:04
19:05
1 min
1
190 km
24 Kusugali (KUG)
19:29
19:30
1 min
1
199 km
25 Hubli Jn (UBL)
20:15
0
1
209 km

Train Hubli Passenger -311 from Bellary Jn to Hubli Jn passes through following stations:


Bellary Jn, Bellary Cant, Kudatini, Duroji, Toranagallu, Gadiganuru, Papinayaknahali, Kariganuru, Hospet Jn, Munirabad, Hitnal, Ginigera, Koppal, Bhanapur, Banni Koppa, Sompur Road, Harlapur, Kanginhal, Gadag Jn, Hulkoti, Annigeri, Sisvinhalli, Hebsur, Kusugali, Hubli Jn,