Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Howrah Mail - 12840


  ()
1 Chennai Central (MAS)
23:40
0
1
0 km
2 Gudur Jn (GDR)
01:50
01:52
2 min
2
138 km
3 Nellore (NLR)
02:16
02:18
2 min
2
176 km
4 Ongole (OGL)
03:43
03:45
2 min
2
292 km
5 Chirala (CLX)
04:19
04:21
2 min
2
342 km
6 Bapatla (BPP)
04:32
04:34
2 min
2
357 km
7 Tenali Jn (TEL)
05:04
05:06
2 min
2
399 km
8 Vijayawada Jn (BZA)
06:25
06:40
15 min
2
431 km
9 Eluru (EE)
07:25
07:27
2 min
2
490 km
10 Tadepalligudem (TDD)
07:59
08:00
1 min
2
538 km
11 Nidadavolu Jn (NDD)
08:21
08:23
2 min
2
558 km
12 Rajamundry (RJY)
09:09
09:14
5 min
2
580 km
13 Samalkot Jn (SLO)
09:51
09:53
2 min
2
630 km
14 Annavaram (ANV)
10:18
10:20
2 min
2
667 km
15 Tuni (TUNI)
10:34
10:36
2 min
2
684 km
16 Anakapalle (AKP)
11:20
11:22
2 min
2
747 km
17 Vishakapatnam (VSKP)
13:00
13:20
20 min
2
780 km
18 Vizianagram Jn (VZM)
14:15
14:20
5 min
2
841 km
19 Chipurupalle (CPP)
14:47
14:48
1 min
2
872 km
20 Srikakulam Road (CHE)
15:18
15:20
2 min
2
910 km
21 Naupada Jn (NWP)
15:55
15:57
2 min
2
958 km
22 Palasa (PSA)
16:25
16:30
5 min
2
983 km
23 Sompeta (SPT)
16:52
16:53
1 min
2
1015 km
24 Ichchpuram (IPM)
17:09
17:10
1 min
2
1033 km
25 Berhampur (BAM)
17:35
17:40
5 min
2
1057 km
26 Chatrapur (CAP)
18:01
18:02
1 min
2
1079 km
27 Balugan (BALU)
18:48
18:50
2 min
2
1133 km
28 Khurda Road Jn (KUR)
19:55
20:00
5 min
2
1204 km
29 Bhubaneswar (BBS)
20:25
20:40
15 min
2
1223 km
30 Cuttack (CTC)
21:15
21:20
5 min
2
1251 km
31 Jajpur K Road (JJKR)
22:06
22:07
1 min
2
1323 km
32 Bhadrakh (BHC)
23:18
23:20
2 min
2
1366 km
33 Balasore (BLS)
00:06
00:11
5 min
3
1428 km
34 Kharagpur Jn (KGP)
01:50
01:55
5 min
3
1547 km
35 Santragachi Jn (SRC)
03:22
03:24
2 min
3
1654 km
36 Howrah Jn (HWH)
04:00
0
3
1662 km

Train Howrah Mail -12840 from to passes through following stations:


Chennai Central, Gudur Jn, Nellore, Ongole, Chirala, Bapatla, Tenali Jn, Vijayawada Jn, Eluru, Tadepalligudem, Nidadavolu Jn, Rajamundry, Samalkot Jn, Annavaram, Tuni, Anakapalle, Vishakapatnam, Vizianagram Jn, Chipurupalle, Srikakulam Road, Naupada Jn, Palasa, Sompeta, Ichchpuram, Berhampur, Chatrapur, Balugan, Khurda Road Jn, Bhubaneswar, Cuttack, Jajpur K Road, Bhadrakh, Balasore, Kharagpur Jn, Santragachi Jn, Howrah Jn,