Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Hatia Bangalore Express - 12835


  ()
1 Hatia (HTE)
18:20
0
1
0 km
2 Rourkela (ROU)
21:00
21:05
5 min
1
167 km
3 Jharsuguda Jn (JSG)
22:35
22:40
5 min
1
269 km
4 Sambalpur (SBP)
23:30
23:40
10 min
1
317 km
5 Bargarh Road (BRGA)
00:34
00:35
1 min
2
360 km
6 Balangir (BLGR)
01:35
01:40
5 min
2
435 km
7 Titlagarh (TIG)
03:00
03:10
10 min
2
499 km
8 Kesinga (KSNG)
03:24
03:25
1 min
2
512 km
9 Rayagada (RGDA)
06:15
06:25
10 min
2
638 km
10 Parvatipuram Tn (PVPT)
07:01
07:02
1 min
2
683 km
11 Vizianagram Jn (VZM)
08:35
08:40
5 min
2
762 km
12 Vishakapatnam (VSKP)
09:45
10:05
20 min
2
823 km
13 Samalkot Jn (SLO)
12:00
12:02
2 min
2
974 km
14 Rajamundry (RJY)
12:53
12:55
2 min
2
1024 km
15 Vijayawada Jn (BZA)
15:30
15:45
15 min
2
1174 km
16 Nellore (NLR)
18:48
18:49
1 min
2
1428 km
17 Gudur Jn (GDR)
20:13
20:15
2 min
2
1466 km
18 Renigunta Jn (RU)
21:30
21:40
10 min
2
1549 km
19 Tirupati (TPTY)
22:00
22:05
5 min
2
1559 km
20 Chittor (CTO)
23:19
23:20
1 min
2
1631 km
21 Katpadi Jn (KPD)
00:30
00:35
5 min
3
1664 km
22 Jolarpettai (JTJ)
01:58
02:00
2 min
3
1747 km
23 Krishnarajapurm (KJM)
03:53
03:55
2 min
3
1882 km
24 Yesvantpur Jn (YPR)
05:00
0
3
1904 km

Train Hatia Bangalore Express -12835 from to passes through following stations:


Hatia, Rourkela, Jharsuguda Jn, Sambalpur, Bargarh Road, Balangir, Titlagarh, Kesinga, Rayagada, Parvatipuram Tn, Vizianagram Jn, Vishakapatnam, Samalkot Jn, Rajamundry, Vijayawada Jn, Nellore, Gudur Jn, Renigunta Jn, Tirupati, Chittor, Katpadi Jn, Jolarpettai, Krishnarajapurm, Yesvantpur Jn,