Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Hapa Tirunelveli Shrungavarpukta Express - 12998


  ()
1 Hapa (HAPA)
21:15
0
1
0 km
2 Rajkot Jn (RJT)
22:18
22:23
5 min
1
77 km
3 Surendranagar (SUNR)
00:39
00:41
2 min
2
193 km
4 Ahmedabad Jn (ADI)
03:10
03:20
10 min
2
323 km
5 Vadodara Jn (BRC)
05:10
05:20
10 min
2
423 km
6 Ankleshwar Jn (AKV)
06:22
06:24
2 min
2
502 km
7 Surat (ST)
07:40
07:43
3 min
2
552 km
8 Vapi (VAPI)
08:51
08:53
2 min
2
645 km
9 Vasai Road (BSR)
10:50
10:55
5 min
2
767 km
10 Panvel (PNVL)
12:25
12:30
5 min
2
834 km
11 Ratnagiri (RN)
17:20
17:25
5 min
2
1197 km
12 Madgaon (MAO)
20:45
20:55
10 min
2
1531 km
13 Karwar (KAWR)
21:43
21:45
2 min
2
1613 km
14 Udupi (UD)
00:40
00:42
2 min
3
1880 km
15 MAJN (MAJN)
02:10
02:20
10 min
3
1961 km
16 Kasaragod (KGQ)
03:13
03:15
2 min
3
2013 km
17 Cannanore (CAN)
04:40
04:45
5 min
3
2098 km
18 Calicut (CLT)
06:15
06:20
5 min
3
2188 km
19 Shoranur Jn (SRR)
08:05
08:10
5 min
3
2274 km
20 Trichur (TCR)
08:52
08:55
3 min
3
2306 km
21 Alwaye (AWY)
09:48
09:50
2 min
3
2361 km
22 Eranakulam Jn (ERS)
10:20
10:30
10 min
3
2380 km
23 Alleppey (ALLP)
11:30
11:33
3 min
3
2437 km
24 Kayankulam Jn (KYJ)
12:30
12:32
2 min
3
2481 km
25 Quilon Jn (QLN)
13:15
13:20
5 min
3
2521 km
26 Trivandrum Cntl (TVC)
14:20
14:25
5 min
3
2586 km
27 Nager Coil Town (NJT)
15:28
15:30
2 min
3
2652 km
28 Tirunelveli (TEN)
17:30
0
3
2730 km

Train Hapa Tirunelveli Shrungavarpukta Express -12998 from to passes through following stations:


Hapa, Rajkot Jn, Surendranagar, Ahmedabad Jn, Vadodara Jn, Ankleshwar Jn, Surat, Vapi, Vasai Road, Panvel, Ratnagiri, Madgaon, Karwar, Udupi, MAJN, Kasaragod, Cannanore, Calicut, Shoranur Jn, Trichur, Alwaye, Eranakulam Jn, Alleppey, Kayankulam Jn, Quilon Jn, Trivandrum Cntl, Nager Coil Town, Tirunelveli,