Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Hanumangarh Jaipur Special - 09733


  ()
1 Hanumangarh Jn (HMH)
18:50
0
1
0 km
2 Pili Bangan (PGK)
19:15
19:17
2 min
1
26 km
3 Suratgarh Jn (SOG)
19:42
19:47
5 min
1
50 km
4 Mahajan (MHJ)
20:40
20:42
2 min
1
113 km
5 Lunkaransar (LKS)
21:32
21:34
2 min
1
152 km
6 Lalgarh Jn (LGH)
22:58
23:00
2 min
1
228 km
7 Bikaner Jn (BKN)
23:15
23:25
10 min
1
232 km
8 Nokha (NOK)
00:16
00:18
2 min
2
296 km
9 Nagaur (NGO)
01:02
01:07
5 min
2
348 km
10 Degana Jn (DNA)
02:34
02:37
3 min
2
450 km
11 Makrana Jn (MKN)
03:27
03:30
3 min
2
494 km
12 Nawa City (NAC)
04:18
04:20
2 min
2
523 km
13 Sambhar Lake (SBR)
05:01
05:03
2 min
2
551 km
14 Phulera Jn (FL)
05:25
05:27
2 min
2
559 km
15 Asalpur Jobner (JOB)
05:44
05:45
1 min
2
577 km
16 Jaipur (JP)
06:20
06:30
10 min
2
613 km
17 Durgapura (DPA)
06:40
06:42
2 min
2
621 km
18 Bansthali Niwai (BNLW)
07:28
07:30
2 min
2
679 km
19 Chauth Ka Brwra (CKB)
07:59
08:00
1 min
2
723 km
20 Sawai Madhopur (SWM)
08:30
08:50
20 min
2
745 km
21 Indargarh (IDG)
09:16
09:18
2 min
2
781 km
22 Lakheri (LKE)
09:28
09:30
2 min
2
792 km
23 Kota Jn (KOTA)
10:20
0
2
852 km

Train Hanumangarh Jaipur Special -09733 from to passes through following stations:


Hanumangarh Jn, Pili Bangan, Suratgarh Jn, Mahajan, Lunkaransar, Lalgarh Jn, Bikaner Jn, Nokha, Nagaur, Degana Jn, Makrana Jn, Nawa City, Sambhar Lake, Phulera Jn, Asalpur Jobner, Jaipur, Durgapura, Bansthali Niwai, Chauth Ka Brwra, Sawai Madhopur, Indargarh, Lakheri, Kota Jn,