Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Hampi Express - 16592


  ()
1 Bangalore Cy Jn (SBC)
21:00
0
1
0 km
2 Bangalore Cant (BNC)
21:10
21:15
5 min
1
5 km
3 Yelhanka Jn (YNK)
21:43
21:45
2 min
1
27 km
4 Dodballapur (DBU)
22:04
22:05
1 min
1
48 km
5 Gauribidanur (GBD)
22:54
22:55
1 min
1
87 km
6 Hindupur (HUP)
23:19
23:20
1 min
1
111 km
7 Penukonda (PKD)
23:51
23:52
1 min
1
148 km
8 Dharmavaram Jn (DMM)
01:20
01:22
2 min
2
189 km
9 Anantapur (ATP)
02:02
02:03
1 min
2
223 km
10 Gooty (GY)
03:34
03:35
1 min
2
280 km
11 Guntakal Jn (GTL)
04:15
04:25
10 min
2
309 km
12 Bellary Jn (BAY)
05:35
05:40
5 min
2
359 km
13 Toranagallu (TNGL)
06:14
06:15
1 min
2
391 km
14 Hospet Jn (HPT)
06:47
06:50
3 min
2
424 km
15 Munirabad (MRB)
07:04
07:05
1 min
2
430 km
16 Koppal (KBL)
07:24
07:25
1 min
2
452 km
17 Bhanapur (BNP)
07:36
07:37
1 min
2
464 km
18 Kanginhal (KGX)
08:09
08:10
1 min
2
501 km
19 Gadag Jn (GDG)
08:21
08:23
2 min
2
509 km
20 Annigeri (NGR)
08:59
09:00
1 min
2
532 km
21 Sisvinhalli (SVHE)
09:24
09:25
1 min
2
544 km
22 Hubli Jn (UBL)
10:10
0
2
567 km

Train Hampi Express -16592 from to passes through following stations:


Bangalore Cy Jn, Bangalore Cant, Yelhanka Jn, Dodballapur, Gauribidanur, Hindupur, Penukonda, Dharmavaram Jn, Anantapur, Gooty, Guntakal Jn, Bellary Jn, Toranagallu, Hospet Jn, Munirabad, Koppal, Bhanapur, Kanginhal, Gadag Jn, Annigeri, Sisvinhalli, Hubli Jn,