Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Gwalior Barauni Mail - 11124


  ()
1 Gwalior (GWL)
11:45
0
1
0 km
2 Dabra (DBA)
12:21
12:23
2 min
1
43 km
3 Datia (DAA)
12:49
12:51
2 min
1
73 km
4 Jhansi Jn (JHS)
13:20
13:50
30 min
1
98 km
5 Chirgaon (CGN)
14:16
14:18
2 min
1
129 km
6 Moth (MOTH)
14:38
14:40
2 min
1
153 km
7 Ait (AIT)
15:08
15:10
2 min
1
187 km
8 Orai (ORAI)
15:40
15:45
5 min
1
211 km
9 Kalpi (KPI)
16:13
16:15
2 min
1
245 km
10 Pokhrayan (PHN)
16:38
16:40
2 min
1
259 km
11 Paman (PMN)
17:05
17:07
2 min
1
288 km
12 Bhimsen (BZM)
17:44
17:46
2 min
1
303 km
13 Govindpuri (GOY)
17:58
18:00
2 min
1
315 km
14 Kanpur Central (CNB)
18:20
18:35
15 min
1
317 km
15 Unnao Jn (ON)
18:56
18:58
2 min
1
335 km
16 Lucknow (LKO)
20:10
20:25
15 min
1
389 km
17 Barabanki Jn (BBK)
21:10
21:12
2 min
1
417 km
18 Burhwal (BUW)
21:45
21:47
2 min
1
445 km
19 Colonelganj (CLJ)
22:18
22:20
2 min
1
477 km
20 Gonda Jn (GD)
22:50
23:05
15 min
1
505 km
21 Mankapur Jn (MUR)
23:33
23:35
2 min
1
534 km
22 Babhnan (BV)
23:55
23:57
2 min
1
564 km
23 Basti (BST)
00:28
00:33
5 min
2
595 km
24 Khalilabad (KLD)
01:13
01:15
2 min
2
625 km
25 Gorakhpur Jn (GKP)
02:20
02:35
15 min
2
659 km
26 Chauri Chaura (CC)
03:02
03:04
2 min
2
684 km
27 Gauri Bazar (GB)
03:14
03:16
2 min
2
693 km
28 Deoria Sadar (DEOS)
03:29
03:31
2 min
2
709 km
29 Bhatni Jn (BTT)
03:55
04:00
5 min
2
730 km
30 Bhatpar Rani (BHTR)
04:13
04:15
2 min
2
742 km
31 Bankata (BTK)
04:26
04:28
2 min
2
751 km
32 Mairwa (MW)
04:38
04:40
2 min
2
757 km
33 Siwan Jn (SV)
05:25
05:30
5 min
2
778 km
34 Duraundha Jn (DDA)
05:44
05:46
2 min
2
796 km
35 Chhapra (CPR)
07:05
07:25
20 min
2
839 km
36 Dighwara (DGA)
07:53
07:55
2 min
2
869 km
37 Sonpur Jn (SEE)
08:30
08:41
11 min
2
893 km
38 Hajipur Jn (HJP)
08:49
08:51
2 min
2
898 km
39 Sarai (SAI)
09:04
09:06
2 min
2
909 km
40 Bhagwanpur (BNR)
09:21
09:23
2 min
2
918 km
41 Muzaffarpur Jn (MFP)
10:35
10:45
10 min
2
952 km
42 Dholi (DOL)
11:07
11:09
2 min
2
977 km
43 Khudiram B Pusa (KRBP)
11:26
11:28
2 min
2
990 km
44 Samastipur Jn (SPJ)
11:55
12:05
10 min
2
1004 km
45 Dalsingh Sarai (DSS)
12:25
12:27
2 min
2
1027 km
46 Barauni Jn (BJU)
13:05
0
2
1055 km

Train Gwalior Barauni Mail -11124 from to passes through following stations:


Gwalior, Dabra, Datia, Jhansi Jn, Chirgaon, Moth, Ait, Orai, Kalpi, Pokhrayan, Paman, Bhimsen, Govindpuri, Kanpur Central, Unnao Jn, Lucknow, Barabanki Jn, Burhwal, Colonelganj, Gonda Jn, Mankapur Jn, Babhnan, Basti, Khalilabad, Gorakhpur Jn, Chauri Chaura, Gauri Bazar, Deoria Sadar, Bhatni Jn, Bhatpar Rani, Bankata, Mairwa, Siwan Jn, Duraundha Jn, Chhapra, Dighwara, Sonpur Jn, Hajipur Jn, Sarai, Bhagwanpur, Muzaffarpur Jn, Dholi, Khudiram B Pusa, Samastipur Jn, Dalsingh Sarai, Barauni Jn,