Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Guwahati Express - 12515


  ()
1 Trivandrum Cntl (TVC)
12:50
0
1
0 km
2 Quilon Jn (QLN)
13:45
13:50
5 min
1
65 km
3 Kayankulam Jn (KYJ)
14:24
14:25
1 min
1
106 km
4 Chengannur (CNGR)
14:48
14:50
2 min
1
126 km
5 Tiruvalla (TRVL)
14:59
15:00
1 min
1
135 km
6 Kottayam (KTYM)
15:40
15:45
5 min
1
161 km
7 Ernakulam Town (ERN)
17:05
17:15
10 min
1
223 km
8 Alwaye (AWY)
17:35
17:40
5 min
1
240 km
9 Trichur (TCR)
18:35
18:40
5 min
1
295 km
10 Palghat (PGT)
20:10
20:15
5 min
1
372 km
11 Coimbatore Jn (CBE)
21:30
21:35
5 min
1
426 km
12 Tiruppur (TUP)
22:25
22:30
5 min
1
476 km
13 Erode Jn (ED)
23:20
23:25
5 min
1
527 km
14 Salem Jn (SA)
00:20
00:25
5 min
2
589 km
15 Jolarpettai (JTJ)
02:08
02:10
2 min
2
709 km
16 Katpadi Jn (KPD)
03:18
03:20
2 min
2
793 km
17 Arakkonam (AJJ)
04:08
04:10
2 min
2
854 km
18 Chennai Central (MAS)
05:40
06:20
40 min
2
922 km
19 Ongole (OGL)
10:49
10:50
1 min
2
1214 km
20 Vijayawada Jn (BZA)
13:05
13:20
15 min
2
1352 km
21 Rajamundry (RJY)
15:27
15:29
2 min
2
1502 km
22 Vishakapatnam (VSKP)
19:30
19:50
20 min
2
1702 km
23 Vizianagram Jn (VZM)
20:45
20:47
2 min
2
1763 km
24 Srikakulam Road (CHE)
21:40
21:42
2 min
2
1832 km
25 Palasa (PSA)
22:45
22:47
2 min
2
1905 km
26 Berhampur (BAM)
23:38
23:43
5 min
2
1979 km
27 Balugan (BALU)
00:40
00:41
1 min
3
2055 km
28 Khurda Road Jn (KUR)
01:50
02:00
10 min
3
2126 km
29 Bhubaneswar (BBS)
02:20
02:25
5 min
3
2145 km
30 Cuttack (CTC)
03:45
03:50
5 min
3
2172 km
31 Jajpur K Road (JJKR)
04:39
04:40
1 min
3
2244 km
32 Bhadrakh (BHC)
05:33
05:35
2 min
3
2288 km
33 Balasore (BLS)
06:22
06:24
2 min
3
2350 km
34 Kharagpur Jn (KGP)
08:15
08:30
15 min
3
2468 km
35 Santragachi Jn (SRC)
10:06
10:08
2 min
3
2576 km
36 Howrah Jn (HWH)
10:55
11:15
20 min
3
2584 km
37 Bolpur S Niktn (BHP)
13:18
13:23
5 min
3
2730 km
38 Rampur Hat (RPH)
14:20
14:40
20 min
3
2790 km
39 Malda Town (MLDT)
17:15
17:30
15 min
3
2911 km
40 Kishanganj (KNE)
19:31
19:33
2 min
3
3056 km
41 New Jalpaiguri (NJP)
21:30
21:50
20 min
3
3144 km
42 Dhupguri (DQG)
22:53
22:55
2 min
3
3209 km
43 New Cooch Behar (NCB)
23:42
23:44
2 min
3
3270 km
44 New Alipurdaur (NOQ)
00:02
00:04
2 min
4
3288 km
45 Kokrajhar (KOJ)
01:00
01:02
2 min
4
3368 km
46 New Bongaigaon (NBQ)
02:20
02:25
5 min
4
3395 km
47 Barpeta Road (BPRD)
02:59
03:00
1 min
4
3440 km
48 Rangiya Jn (RNY)
04:00
04:05
5 min
4
3505 km
49 Kamakhya (KYQ)
05:11
05:12
1 min
4
3546 km
50 Guwahati (GHY)
05:50
0
4
3552 km

Train Guwahati Express -12515 from to passes through following stations:


Trivandrum Cntl, Quilon Jn, Kayankulam Jn, Chengannur, Tiruvalla, Kottayam, Ernakulam Town, Alwaye, Trichur, Palghat, Coimbatore Jn, Tiruppur, Erode Jn, Salem Jn, Jolarpettai, Katpadi Jn, Arakkonam, Chennai Central, Ongole, Vijayawada Jn, Rajamundry, Vishakapatnam, Vizianagram Jn, Srikakulam Road, Palasa, Berhampur, Balugan, Khurda Road Jn, Bhubaneswar, Cuttack, Jajpur K Road, Bhadrakh, Balasore, Kharagpur Jn, Santragachi Jn, Howrah Jn, Bolpur S Niktn, Rampur Hat, Malda Town, Kishanganj, New Jalpaiguri, Dhupguri, New Cooch Behar, New Alipurdaur, Kokrajhar, New Bongaigaon, Barpeta Road, Rangiya Jn, Kamakhya, Guwahati,