Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Godavari Express - 12727


  ()
1 Vishakapatnam (VSKP)
17:25
0
1
0 km
2 Duvvada (DVD)
17:53
17:54
1 min
1
18 km
3 Anakapalle (AKP)
18:08
18:09
1 min
1
34 km
4 Ellamanchili (YLM)
18:28
18:29
1 min
1
58 km
5 Narsipatnam Rd (NRP)
18:43
18:44
1 min
1
76 km
6 Tuni (TUNI)
18:59
19:00
1 min
1
98 km
7 Annavaram (ANV)
19:13
19:14
1 min
1
114 km
8 Pithapuram (PAP)
19:32
19:33
1 min
1
139 km
9 Samalkot Jn (SLO)
19:45
19:46
1 min
1
151 km
10 Anaparti (APT)
20:05
20:06
1 min
1
178 km
11 Rajamundry (RJY)
20:42
20:46
4 min
1
201 km
12 Nidadavolu Jn (NDD)
21:09
21:10
1 min
1
224 km
13 Tadepalligudem (TDD)
21:27
21:28
1 min
1
244 km
14 Eluru (EE)
22:01
22:02
1 min
1
291 km
15 Vijayawada Jn (BZA)
23:40
23:55
15 min
1
351 km
16 Khammam (KMT)
01:13
01:15
2 min
2
452 km
17 Warangal (WL)
02:46
02:48
2 min
2
559 km
18 Kazipet Jn (KZJ)
03:05
03:07
2 min
2
569 km
19 Secunderabad Jn (SC)
05:45
05:50
5 min
2
701 km
20 Hyderabad Decan (HYB)
06:15
0
2
711 km

Train Godavari Express -12727 from to passes through following stations:


Vishakapatnam, Duvvada, Anakapalle, Ellamanchili, Narsipatnam Rd, Tuni, Annavaram, Pithapuram, Samalkot Jn, Anaparti, Rajamundry, Nidadavolu Jn, Tadepalligudem, Eluru, Vijayawada Jn, Khammam, Warangal, Kazipet Jn, Secunderabad Jn, Hyderabad Decan,