Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Gevra Nagpur Express - 18239


  ()
1 Gevra Road (GAD)
17:45
0
1
0 km
2 Korba (KRBA)
18:00
18:05
5 min
1
9 km
3 Saragbundia (SRBA)
18:19
18:20
1 min
1
23 km
4 Kothari Road (KTHD)
18:33
18:34
1 min
1
33 km
5 Dlpur Halt (BPRH)
18:39
18:40
1 min
1
39 km
6 Champa (CPH)
18:54
18:56
2 min
1
48 km
7 Naila (NIA)
19:06
19:07
1 min
1
59 km
8 Kapan (KPNA)
19:14
19:15
1 min
1
66 km
9 Akaltara (AKT)
19:22
19:23
1 min
1
74 km
10 Kotmi Sonan Hlt (KTSH)
19:31
19:32
1 min
1
80 km
11 Jairamnagar (JRMG)
19:42
19:43
1 min
1
87 km
12 Bilaspur Jn (BSP)
20:05
20:40
35 min
1
101 km
13 Belha (BYL)
20:58
20:59
1 min
1
117 km
14 Bhatapara (BYT)
21:22
21:23
1 min
1
148 km
15 Tilda (TLD)
21:41
21:42
1 min
1
173 km
16 Raipur Jn (R)
22:25
22:35
10 min
1
211 km
17 Bhilai (BIA)
22:52
22:53
1 min
1
235 km
18 Bhilai Pwr Hs (BPHB)
22:59
23:00
1 min
1
239 km
19 Durg (DURG)
23:35
23:45
10 min
1
248 km
20 Raj Nandgaon (RJN)
00:05
00:06
1 min
2
278 km
21 Dongargarh (DGG)
00:34
00:35
1 min
2
309 km
22 Amgaon (AGN)
01:19
01:20
1 min
2
360 km
23 Gondia Jn (G)
01:45
01:55
10 min
2
382 km
24 Tirora (TRO)
02:14
02:15
1 min
2
412 km
25 Tumsar Road (TMR)
02:34
02:35
1 min
2
432 km
26 Bhandara Road (BRD)
02:54
02:55
1 min
2
450 km
27 Kamptee (KP)
03:39
03:40
1 min
2
498 km
28 Itwari (ITR)
04:24
04:25
1 min
2
508 km
29 Nagpur (NGP)
05:30
0
2
513 km

Train Gevra Nagpur Express -18239 from to passes through following stations:


Gevra Road, Korba, Saragbundia, Kothari Road, Dlpur Halt, Champa, Naila, Kapan, Akaltara, Kotmi Sonan Hlt, Jairamnagar, Bilaspur Jn, Belha, Bhatapara, Tilda, Raipur Jn, Bhilai, Bhilai Pwr Hs, Durg, Raj Nandgaon, Dongargarh, Amgaon, Gondia Jn, Tirora, Tumsar Road, Bhandara Road, Kamptee, Itwari, Nagpur,