Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Eranakulam Patna Express - 16359


  ()
1 Eranakulam Jn (ERS)
22:45
0
1
0 km
2 Alwaye (AWY)
23:10
23:15
5 min
1
20 km
3 Trichur (TCR)
00:15
00:20
5 min
2
75 km
4 Palghat (PGT)
01:50
01:55
5 min
2
152 km
5 Coimbatore Jn (CBE)
03:05
03:10
5 min
2
206 km
6 Tiruppur (TUP)
04:08
04:10
2 min
2
256 km
7 Erode Jn (ED)
04:55
05:00
5 min
2
307 km
8 Salem Jn (SA)
05:55
06:00
5 min
2
369 km
9 Jolarpettai (JTJ)
08:00
08:10
10 min
2
489 km
10 Katpadi Jn (KPD)
09:30
09:35
5 min
2
573 km
11 Chittor (CTO)
10:06
10:07
1 min
2
606 km
12 Tirupati (TPTY)
12:10
12:40
30 min
2
677 km
13 Renigunta Jn (RU)
12:55
13:25
30 min
2
687 km
14 Sri Kalahasti (KHT)
13:51
13:52
1 min
2
710 km
15 Gudur Jn (GDR)
15:45
15:52
7 min
2
770 km
16 Nellore (NLR)
16:17
16:18
1 min
2
809 km
17 Ongole (OGL)
17:44
17:45
1 min
2
925 km
18 Tenali Jn (TEL)
18:57
18:58
1 min
2
1032 km
19 Vijayawada Jn (BZA)
20:05
20:20
15 min
2
1063 km
20 Khammam (KMT)
21:28
21:30
2 min
2
1164 km
21 Warangal (WL)
23:50
23:55
5 min
2
1272 km
22 Ramgundam (RDM)
01:05
01:06
1 min
3
1374 km
23 Mancheral (MCI)
01:17
01:18
1 min
3
1388 km
24 Belampalli (BPA)
01:43
01:44
1 min
3
1407 km
25 Sirpur Kagazngr (SKZR)
02:10
02:11
1 min
3
1446 km
26 Balharshah (BPQ)
04:10
04:20
10 min
3
1515 km
27 Chandrapur (CD)
04:38
04:39
1 min
3
1529 km
28 Sevagram (SEGM)
06:12
06:13
1 min
3
1650 km
29 Nagpur (NGP)
07:35
07:45
10 min
3
1727 km
30 Betul (BZU)
10:39
10:40
1 min
3
1917 km
31 Ghoradongri (GDYA)
11:21
11:23
2 min
3
1953 km
32 Itarsi Jn (ET)
13:40
13:50
10 min
3
2024 km
33 Jabalpur (JBP)
17:15
17:25
10 min
3
2269 km
34 Katni (KTE)
18:35
18:40
5 min
3
2360 km
35 Satna (STA)
20:10
20:20
10 min
3
2458 km
36 Allahabad Jn (ALD)
01:00
01:25
25 min
4
2636 km
37 Allahabad City (ALY)
01:35
01:37
2 min
4
2638 km
38 Gyanpur Road (GYN)
02:57
02:58
1 min
4
2700 km
39 Varanasi Jn (BSB)
04:40
05:00
20 min
4
2760 km
40 Mughal Sarai Jn (MGS)
05:35
05:55
20 min
4
2777 km
41 Buxar (BXR)
07:07
07:09
2 min
4
2871 km
42 Ara (ARA)
08:14
08:16
2 min
4
2939 km
43 Patna Jn (PNBE)
09:50
0
4
2988 km

Train Eranakulam Patna Express -16359 from to passes through following stations:


Eranakulam Jn, Alwaye, Trichur, Palghat, Coimbatore Jn, Tiruppur, Erode Jn, Salem Jn, Jolarpettai, Katpadi Jn, Chittor, Tirupati, Renigunta Jn, Sri Kalahasti, Gudur Jn, Nellore, Ongole, Tenali Jn, Vijayawada Jn, Khammam, Warangal, Ramgundam, Mancheral, Belampalli, Sirpur Kagazngr, Balharshah, Chandrapur, Sevagram, Nagpur, Betul, Ghoradongri, Itarsi Jn, Jabalpur, Katni, Satna, Allahabad Jn, Allahabad City, Gyanpur Road, Varanasi Jn, Mughal Sarai Jn, Buxar, Ara, Patna Jn,