Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Eranakulam Nagore Express - 16866


  ()
1 Eranakulam Jn (ERS)
22:05
0
1
0 km
2 Ernakulam Town (ERN)
22:10
22:12
2 min
1
3 km
3 Idaplli (IPL)
22:21
22:22
1 min
1
9 km
4 Alwaye (AWY)
22:34
22:37
3 min
1
20 km
5 Angamali (AFK)
22:46
22:47
1 min
1
29 km
6 Chalakudi (CKI)
23:03
23:04
1 min
1
44 km
7 Irinjalakuda (IJK)
23:13
23:14
1 min
1
51 km
8 Trichur (TCR)
23:40
23:45
5 min
1
75 km
9 Wadakancheri (WKI)
00:04
00:05
1 min
2
91 km
10 Ottappalam (OTP)
00:59
01:00
1 min
2
120 km
11 Palghat (PGT)
01:40
01:45
5 min
2
152 km
12 Podanur Jn (PTJ)
02:49
02:50
1 min
2
200 km
13 Coimbatore Jn (CBE)
03:00
03:05
5 min
2
206 km
14 Tiruppur (TUP)
03:49
03:50
1 min
2
256 km
15 Erode Jn (ED)
04:40
04:45
5 min
2
307 km
16 Kodumudi (KMD)
05:14
05:15
1 min
2
345 km
17 Pugalur (PGR)
05:29
05:30
1 min
2
357 km
18 Karur (KRR)
05:47
05:50
3 min
2
372 km
19 Kulitalai (KLT)
06:34
06:35
1 min
2
411 km
20 Tirchrpali Fort (TP)
07:24
07:25
1 min
2
444 km
21 Tiruchchirapali (TPJ)
07:45
07:55
10 min
2
448 km
22 Thanjavur (TJ)
08:40
08:45
5 min
2
498 km
23 Nidamangalam (NMJ)
09:14
09:15
1 min
2
528 km
24 Thiruvarur Jn (TVR)
09:35
09:40
5 min
2
552 km
25 Nagappattinam (NGT)
10:05
10:10
5 min
2
575 km
26 Nagore (NCR)
11:45
0
2
582 km

Train Eranakulam Nagore Express -16866 from to passes through following stations:


Eranakulam Jn, Ernakulam Town, Idaplli, Alwaye, Angamali, Chalakudi, Irinjalakuda, Trichur, Wadakancheri, Ottappalam, Palghat, Podanur Jn, Coimbatore Jn, Tiruppur, Erode Jn, Kodumudi, Pugalur, Karur, Kulitalai, Tirchrpali Fort, Tiruchchirapali, Thanjavur, Nidamangalam, Thiruvarur Jn, Nagappattinam, Nagore,