Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Digha Flag Guwahati Special - 05671


  ()
1 Digha Flag Stn (DGHA)
16:20
0
1
0 km
2 Kanthi P H (KATI)
16:50
16:52
2 min
1
33 km
3 Tamluk (TMZ)
18:40
18:42
2 min
1
94 km
4 Mecheda (MCA)
19:23
19:25
2 min
1
130 km
5 Bagnan (BZN)
19:40
19:42
2 min
1
144 km
6 Ulubaria (ULB)
19:54
19:56
2 min
1
157 km
7 Santragachi Jn (SRC)
20:32
20:34
2 min
1
181 km
8 Howrah Jn (HWH)
21:05
21:55
50 min
1
189 km
9 Bandel Jn (BDC)
22:52
22:54
2 min
1
228 km
10 Katwa (KWAE)
00:33
00:35
2 min
2
333 km
11 Azimganj Jn (AZ)
01:52
01:57
5 min
2
406 km
12 Malda Town (MLDT)
04:00
04:10
10 min
2
520 km
13 Barsoi Jn (BOE)
05:19
05:21
2 min
2
608 km
14 Kishanganj (KNE)
06:01
06:03
2 min
2
665 km
15 New Jalpaiguri (NJP)
08:15
08:30
15 min
2
752 km
16 Siliguri Jn (SGUJ)
08:45
08:50
5 min
2
759 km
17 New Mal Jn (NMZ)
10:20
10:22
2 min
2
807 km
18 Binnaguri (BNV)
11:15
11:17
2 min
2
852 km
19 Hasimara (HSA)
12:30
12:32
2 min
2
886 km
20 Alipur Duar Jn (APDJ)
13:25
13:30
5 min
2
920 km
21 Gossaigaon Hat (GOGH)
14:27
14:29
2 min
2
969 km
22 Fakiragram Jn (FKM)
14:47
14:49
2 min
2
992 km
23 Kokrajhar (KOJ)
15:00
15:02
2 min
2
1002 km
24 New Bongaigaon (NBQ)
15:50
15:55
5 min
2
1029 km
25 Goalpara Town (GLPT)
16:35
16:37
2 min
2
1109 km
26 Kamakhya (KYQ)
18:35
18:40
5 min
2
1231 km
27 Guwahati (GHY)
19:05
0
2
1238 km

Train Digha Flag Guwahati Special -05671 from to passes through following stations:


Digha Flag Stn, Kanthi P H, Tamluk, Mecheda, Bagnan, Ulubaria, Santragachi Jn, Howrah Jn, Bandel Jn, Katwa, Azimganj Jn, Malda Town, Barsoi Jn, Kishanganj, New Jalpaiguri, Siliguri Jn, New Mal Jn, Binnaguri, Hasimara, Alipur Duar Jn, Gossaigaon Hat, Fakiragram Jn, Kokrajhar, New Bongaigaon, Goalpara Town, Kamakhya, Guwahati,