Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Delhi Mumbai Garib Rath - 12215


  ()
1 Delhi S Rohilla (DEE)
09:20
0
1
0 km
2 Delhi Cantt (DEC)
09:35
09:37
2 min
1
10 km
3 Gurgaon (GGN)
09:52
09:54
2 min
1
27 km
4 Rewari (RE)
10:43
10:45
2 min
1
78 km
5 Alwar (AWR)
11:44
11:46
2 min
1
153 km
6 Jaipur (JP)
14:05
14:25
20 min
1
303 km
7 Ajmer Jn (AII)
16:30
16:35
5 min
1
438 km
8 Falna (FA)
19:09
19:11
2 min
1
644 km
9 Abu Road (ABR)
21:05
21:15
10 min
1
743 km
10 Palanpur Jn (PNU)
22:13
22:15
2 min
1
796 km
11 Gandhinagar Cap (GNC)
00:18
00:20
2 min
2
923 km
12 Ahmedabad Jn (ADI)
01:20
01:30
10 min
2
951 km
13 Vadodara Jn (BRC)
03:04
03:09
5 min
2
1051 km
14 Bharuch Jn (BH)
03:54
03:56
2 min
2
1121 km
15 Surat (ST)
04:43
04:46
3 min
2
1180 km
16 Borivali (BVI)
07:20
07:22
2 min
2
1413 km
17 Bandra Terminus (BDTS)
08:10
0
2
1431 km

Train Delhi Mumbai Garib Rath -12215 from to passes through following stations:


Delhi S Rohilla, Delhi Cantt, Gurgaon, Rewari, Alwar, Jaipur, Ajmer Jn, Falna, Abu Road, Palanpur Jn, Gandhinagar Cap, Ahmedabad Jn, Vadodara Jn, Bharuch Jn, Surat, Borivali, Bandra Terminus,