Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Dehradun Shatabdi - 12018


  ()
1 Dehradun (DDN)
17:00
0
1
0 km
2 Haridwar Jn (HW)
18:08
18:13
5 min
1
52 km
3 Roorkee (RK)
18:48
18:50
2 min
1
93 km
4 Saharanpur (SRE)
19:30
19:50
20 min
1
128 km
5 Muzaffarnagar (MOZ)
20:33
20:35
2 min
1
186 km
6 Meerut City (MTC)
21:14
21:16
2 min
1
242 km
7 Ghaziabad (GZB)
22:03
22:05
2 min
1
289 km
8 New Delhi (NDLS)
22:45
0
1
315 km

Train Dehradun Shatabdi -12018 from to passes through following stations:


Dehradun, Haridwar Jn, Roorkee, Saharanpur, Muzaffarnagar, Meerut City, Ghaziabad, New Delhi,