Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Barmer Guwahati Express - 15631


  ()
1 Barmer (BME)
21:35
0
1
0 km
2 Balotra Jn (BLT)
22:58
23:00
2 min
1
97 km
3 Samdhari Jn (SMR)
23:30
23:35
5 min
1
130 km
4 Luni Jn (LUNI)
00:12
00:15
3 min
2
178 km
5 Jodhpur Jn (JU)
00:45
01:00
15 min
2
210 km
6 Merta Road Jn (MTD)
02:20
03:07
47 min
2
314 km
7 Degana Jn (DNA)
03:56
03:58
2 min
2
359 km
8 Makrana Jn (MKN)
05:07
05:09
2 min
2
403 km
9 Kuchaman City (KMNC)
05:29
05:31
2 min
2
417 km
10 Jaipur (JP)
08:38
08:50
12 min
2
522 km
11 Bharatpur Jn (BTE)
11:55
11:57
2 min
2
709 km
12 Achhnera Jn (AH)
12:25
12:27
2 min
2
737 km
13 Agra Fort (AF)
13:10
13:30
20 min
2
763 km
14 Tundla Jn (TDL)
14:45
14:55
10 min
2
786 km
15 Kanpur Central (CNB)
18:50
19:05
15 min
2
1015 km
16 Allahabad Jn (ALD)
21:35
21:45
10 min
2
1210 km
17 Mughal Sarai Jn (MGS)
00:45
01:05
20 min
3
1363 km
18 Patna Jn (PNBE)
04:30
04:45
15 min
3
1574 km
19 Bakhtiyarpur Jn (BKP)
05:21
05:23
2 min
3
1620 km
20 Mokameh Jn (MKA)
06:00
06:02
2 min
3
1664 km
21 Barauni Jn (BJU)
07:30
07:35
5 min
3
1684 km
22 Katihar Jn (KIR)
11:20
11:40
20 min
3
1864 km
23 Kishanganj (KNE)
13:15
13:20
5 min
3
1977 km
24 New Jalpaiguri (NJP)
15:05
15:25
20 min
3
2065 km
25 New Cooch Behar (NCB)
18:15
18:20
5 min
3
2191 km
26 New Alipurdaur (NOQ)
18:40
18:45
5 min
3
2209 km
27 New Bongaigaon (NBQ)
20:10
20:20
10 min
3
2316 km
28 Barpeta Road (BPRD)
20:52
20:54
2 min
3
2360 km
29 Rangiya Jn (RNY)
21:55
22:05
10 min
3
2425 km
30 Kamakhya (KYQ)
22:55
22:57
2 min
3
2466 km
31 Guwahati (GHY)
23:15
0
3
2473 km

Train Barmer Guwahati Express -15631 from to passes through following stations:


Barmer, Balotra Jn, Samdhari Jn, Luni Jn, Jodhpur Jn, Merta Road Jn, Degana Jn, Makrana Jn, Kuchaman City, Jaipur, Bharatpur Jn, Achhnera Jn, Agra Fort, Tundla Jn, Kanpur Central, Allahabad Jn, Mughal Sarai Jn, Patna Jn, Bakhtiyarpur Jn, Mokameh Jn, Barauni Jn, Katihar Jn, Kishanganj, New Jalpaiguri, New Cooch Behar, New Alipurdaur, New Bongaigaon, Barpeta Road, Rangiya Jn, Kamakhya, Guwahati,