Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ashram Express - 12916


  ()
1 Delhi (DLI)
15:05
0
1
0 km
2 Delhi Cantt (DEC)
15:34
15:36
2 min
1
14 km
3 Gurgaon (GGN)
15:51
15:53
2 min
1
32 km
4 Pataudi Road (PTRD)
16:14
16:16
2 min
1
62 km
5 Rewari (RE)
16:43
16:45
2 min
1
83 km
6 Khairthal (KRH)
17:25
17:27
2 min
1
130 km
7 Alwar (AWR)
17:46
17:48
2 min
1
157 km
8 Rajgarh (RHG)
18:16
18:18
2 min
1
193 km
9 Bandikui Jn (BKI)
18:36
18:38
2 min
1
217 km
10 Dausa (DO)
19:05
19:07
2 min
1
246 km
11 Jaipur (JP)
20:25
20:45
20 min
1
308 km
12 Ajmer Jn (AII)
23:00
23:10
10 min
1
442 km
13 Falna (FA)
01:57
01:59
2 min
2
648 km
14 Abu Road (ABR)
03:45
03:55
10 min
2
747 km
15 Palanpur Jn (PNU)
04:58
05:00
2 min
2
800 km
16 Unjha (UJA)
05:37
05:39
2 min
2
843 km
17 Mahesana Jn (MSH)
06:03
06:05
2 min
2
865 km
18 Sabarmati Jn (SBI)
07:11
07:13
2 min
2
927 km
19 Ahmedabad Jn (ADI)
07:40
0
2
933 km

Train Ashram Express -12916 from to passes through following stations:


Delhi, Delhi Cantt, Gurgaon, Pataudi Road, Rewari, Khairthal, Alwar, Rajgarh, Bandikui Jn, Dausa, Jaipur, Ajmer Jn, Falna, Abu Road, Palanpur Jn, Unjha, Mahesana Jn, Sabarmati Jn, Ahmedabad Jn,