Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ashram Express - 12915


  ()
1 Ahmedabad Jn (ADI)
17:45
0
1
0 km
2 Sabarmati Jn (SBI)
18:03
18:05
2 min
1
6 km
3 Mahesana Jn (MSH)
19:01
19:03
2 min
1
68 km
4 Unjha (UJA)
19:25
19:27
2 min
1
90 km
5 Palanpur Jn (PNU)
20:17
20:19
2 min
1
133 km
6 Abu Road (ABR)
21:08
21:18
10 min
1
186 km
7 Falna (FA)
22:38
22:40
2 min
1
285 km
8 Ajmer Jn (AII)
01:50
02:00
10 min
2
491 km
9 Jaipur (JP)
04:15
04:30
15 min
2
626 km
10 Dausa (DO)
05:14
05:16
2 min
2
687 km
11 Bandikui Jn (BKI)
05:39
05:41
2 min
2
716 km
12 Rajgarh (RHG)
06:09
06:11
2 min
2
741 km
13 Alwar (AWR)
06:38
06:40
2 min
2
776 km
14 Khairthal (KRH)
07:00
07:02
2 min
2
803 km
15 Rewari (RE)
08:21
08:23
2 min
2
851 km
16 Gurgaon (GGN)
09:06
09:08
2 min
2
902 km
17 Delhi Cantt (DEC)
09:31
09:33
2 min
2
919 km
18 Delhi (DLI)
10:10
0
2
933 km

Train Ashram Express -12915 from to passes through following stations:


Ahmedabad Jn, Sabarmati Jn, Mahesana Jn, Unjha, Palanpur Jn, Abu Road, Falna, Ajmer Jn, Jaipur, Dausa, Bandikui Jn, Rajgarh, Alwar, Khairthal, Rewari, Gurgaon, Delhi Cantt, Delhi,