Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Amarnath Express - 15098


  ()
1 Jammu Tawi (JAT)
22:45
0
1
0 km
2 Kathua (KTHU)
23:41
23:43
2 min
1
77 km
3 Chakki Bank (CHKB)
00:25
00:30
5 min
2
100 km
4 Jalandhar Cant (JRC)
02:20
02:25
5 min
2
216 km
5 Ludhiana Jn (LDH)
03:25
03:35
10 min
2
269 km
6 Ambala Cant Jn (UMB)
05:15
05:25
10 min
2
382 km
7 Jagadhri (JUD)
06:03
06:05
2 min
2
433 km
8 Saharanpur (SRE)
06:45
06:55
10 min
2
463 km
9 Roorkee (RK)
07:24
07:26
2 min
2
498 km
10 Laksar Jn (LRJ)
07:47
07:49
2 min
2
516 km
11 Moradabad (MB)
09:45
10:00
15 min
2
656 km
12 Bareilly (BE)
11:15
11:20
5 min
2
747 km
13 Shahjehanpur (SPN)
12:25
12:27
2 min
2
817 km
14 Lucknow (LKO)
15:15
15:30
15 min
2
982 km
15 Gonda Jn (GD)
17:30
17:45
15 min
2
1098 km
16 Basti (BST)
19:05
19:10
5 min
2
1188 km
17 Gorakhpur Jn (GKP)
20:50
21:05
15 min
2
1252 km
18 Deoria Sadar (DEOS)
22:02
22:04
2 min
2
1302 km
19 Bhatni Jn (BTT)
22:43
22:48
5 min
2
1323 km
20 Siwan Jn (SV)
23:30
23:35
5 min
2
1371 km
21 Chhapra (CPR)
00:55
01:00
5 min
3
1432 km
22 Sonpur Jn (SEE)
01:55
02:00
5 min
3
1486 km
23 Hajipur Jn (HJP)
02:08
02:10
2 min
3
1491 km
24 Muzaffarpur Jn (MFP)
03:35
03:45
10 min
3
1545 km
25 Samastipur Jn (SPJ)
04:35
04:40
5 min
3
1597 km
26 Barauni Jn (BJU)
05:45
0
3
1648 km

Train Amarnath Express -15098 from to passes through following stations:


Jammu Tawi, Kathua, Chakki Bank, Jalandhar Cant, Ludhiana Jn, Ambala Cant Jn, Jagadhri, Saharanpur, Roorkee, Laksar Jn, Moradabad, Bareilly, Shahjehanpur, Lucknow, Gonda Jn, Basti, Gorakhpur Jn, Deoria Sadar, Bhatni Jn, Siwan Jn, Chhapra, Sonpur Jn, Hajipur Jn, Muzaffarpur Jn, Samastipur Jn, Barauni Jn,