Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ajmer Haridwar Special - 09640


  ()
1 Ajmer Jn (AII)
18:50
0
1
0 km
2 Kishangarh (KSG)
19:19
19:21
2 min
1
29 km
3 Phulera Jn (FL)
20:05
20:07
2 min
1
80 km
4 Asalpur Jobner (JOB)
20:24
20:25
1 min
1
98 km
5 Jaipur (JP)
21:40
21:50
10 min
1
135 km
6 Gandhinagar Jpr (GADJ)
22:00
22:06
6 min
1
141 km
7 Dausa (DO)
22:55
22:57
2 min
1
196 km
8 Bandikui Jn (BKI)
23:20
23:22
2 min
1
225 km
9 Alwar (AWR)
00:20
00:22
2 min
2
286 km
10 Rewari (RE)
01:40
01:45
5 min
2
360 km
11 Delhi (DLI)
03:25
03:35
10 min
2
442 km
12 Shamli (SMQL)
06:25
06:30
5 min
2
536 km
13 Tapri (TPZ)
07:45
07:47
2 min
2
599 km
14 Haridwar Jn (HW)
10:25
0
2
677 km

Train Ajmer Haridwar Special -09640 from to passes through following stations:


Ajmer Jn, Kishangarh, Phulera Jn, Asalpur Jobner, Jaipur, Gandhinagar Jpr, Dausa, Bandikui Jn, Alwar, Rewari, Delhi, Shamli, Tapri, Haridwar Jn,