Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ahmadabad Express - 16502


  ()
1 Bangalore Cy Jn (SBC)
13:30
0
1
0 km
2 Yesvantpur Jn (YPR)
13:40
13:42
2 min
1
6 km
3 Hindupur (HUP)
15:13
15:15
2 min
1
101 km
4 Dharmavaram Jn (DMM)
17:00
17:05
5 min
1
180 km
5 Anantapur (ATP)
17:39
17:40
1 min
1
214 km
6 Gooty (GY)
18:39
18:40
1 min
1
271 km
7 Guntakal Jn (GTL)
19:15
19:30
15 min
1
299 km
8 Adoni (AD)
20:09
20:10
1 min
1
351 km
9 Raichur (RC)
21:19
21:20
1 min
1
420 km
10 Wadi (WADI)
01:00
01:05
5 min
2
528 km
11 Gulbarga (GR)
01:59
02:00
1 min
2
564 km
12 Solapur Jn (SUR)
03:50
04:00
10 min
2
677 km
13 Daund Jn (DD)
06:45
06:55
10 min
2
865 km
14 Ahmadnagar (ANG)
08:47
08:50
3 min
2
949 km
15 Belapur (BAP)
10:04
10:05
1 min
2
1016 km
16 Kopargaon (KPG)
10:59
11:00
1 min
2
1060 km
17 Manmad Jn (MMR)
12:50
12:55
5 min
2
1102 km
18 Jalgaon Jn (JL)
15:59
16:00
1 min
2
1262 km
19 Amalner (AN)
17:05
17:13
8 min
2
1317 km
20 Nandurbar (NDB)
19:05
19:10
5 min
2
1413 km
21 Surat (ST)
23:20
23:25
5 min
2
1573 km
22 Ankleshwar Jn (AKV)
00:00
00:01
1 min
3
1623 km
23 Vadodara Jn (BRC)
01:20
01:25
5 min
3
1702 km
24 Anand Jn (ANND)
01:57
01:58
1 min
3
1738 km
25 Maninagar (MAN)
03:12
03:13
1 min
3
1798 km
26 Ahmedabad Jn (ADI)
04:00
0
3
1802 km

Train Ahmadabad Express -16502 from to passes through following stations:


Bangalore Cy Jn, Yesvantpur Jn, Hindupur, Dharmavaram Jn, Anantapur, Gooty, Guntakal Jn, Adoni, Raichur, Wadi, Gulbarga, Solapur Jn, Daund Jn, Ahmadnagar, Belapur, Kopargaon, Manmad Jn, Jalgaon Jn, Amalner, Nandurbar, Surat, Ankleshwar Jn, Vadodara Jn, Anand Jn, Maninagar, Ahmedabad Jn,