Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Yeswantpur Express - 6536A


  ()
1 Bijapur (BJP)
17:10
0
1
0 km
2 Bagevadi Rd (BSRX)
17:40
17:41
1 min
1
45 km
3 Almatti (LMT)
17:59
18:00
1 min
1
63 km
4 Bagalkot (BGK)
18:25
18:27
2 min
1
97 km
5 Guledagudda Rd (GED)
18:38
18:39
1 min
1
110 km
6 Badami (BDM)
18:55
18:57
2 min
1
124 km
7 Hole Alur (HLAR)
19:10
19:11
1 min
1
143 km
8 Gadag Jn (GDG)
20:10
20:15
5 min
1
191 km
9 Annigeri (NGR)
20:40
20:41
1 min
1
212 km
10 Sisvinhalli (SVHE)
20:55
20:56
1 min
1
226 km
11 Hubli Jn (UBL)
21:40
21:55
15 min
1
249 km
12 Haveri (HVR)
23:03
23:05
2 min
1
324 km
13 Ranibennur (RNR)
23:30
23:32
2 min
2
356 km
14 Harihar (HRR)
00:01
00:03
2 min
2
379 km
15 Davangere (DVG)
00:18
00:20
2 min
2
393 km
16 Birur Jn (RRB)
02:28
02:30
2 min
2
507 km
17 Arsikere Jn (ASK)
03:10
03:15
5 min
2
552 km
18 Tumkur (TK)
04:50
04:52
2 min
2
648 km
19 Yesvantpur Jn (YPR)
06:15
0
2
712 km

Train Yeswantpur Express -6536A from Bijapur to Yesvantpur Jn passes through following stations:


Bijapur, Bagevadi Rd, Almatti, Bagalkot, Guledagudda Rd, Badami, Hole Alur, Gadag Jn, Annigeri, Sisvinhalli, Hubli Jn, Haveri, Ranibennur, Harihar, Davangere, Birur Jn, Arsikere Jn, Tumkur, Yesvantpur Jn,